Raymond Domenech tłumaczy swoją wypowiedź o Lewandowskim

Raymond Domenech

źródło: fcnantes.com

Jakiś czas temu Raymond Domenech wypowiedział słowa o tym, że Lewandowski jest gigantem, który urodził się w złym kraju. Zostały one odebrane przez opinię publiczną z dużą dozą krytyki. Francuz postanowił doprecyzować co miał na myśli.

“Lewandowski to gigant, który urodził się w nieodpowiednim kraju”. Takimi słowami określił naszego kapitana reprezentacji znany trener Raymond Domenech.

Polscy kibice nie zareagowali na nie pozytywnie. Cytat rozpętał prawdziwą burzę skierowaną przeciwko Francuzowi. Domenech postanowił doprecyzować i rozwinąć swoją myśl.

– Ten wpis nie był przeciwko Polsce. Niebywałe, że wyrósł wam tylko jeden Lewandowski. Nie, to po prostu niemożliwe. Z doświadczenia choćby Francji wiem, że gdy masz w pokoleniu jednego geniusza, to obok też są bardzo dobrzy piłkarze, trzeba ich tylko znaleźć, wyselekcjonować. A najpierw jednak wyszkolić.

– Porównajmy to z Belgią, Holandią, Danią, Austrią, Chorwacją. Nawet Szwajcarzy w tym temacie “się ogarnęli”. Przecież w stosunku do tych krajów Polska ludnościowo jest gigantem. Ale bez odpowiedniego szkolenia nic z tego nie będzie. Dlatego apeluję: Polacy, obudźcie się! Poprawcie struktury, programy szkoleniowe. Talenty u was są, muszą być! Jednak trzeba je znaleźć i odpowiednio poprowadzić


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.