Raul de Tomas 3:2 Celta – kapitalny występ Rayo Vallecano!

SportXclusive

W inauguracyjnym meczu 19. kolejki La Ligi Rayo Vallecano mierzyło się z Celtą Vigo. Zespół z przedmieść Madrytu pokonał podopiecznych Miguela Cardoso 4:2. Fantastyczny występ zaliczył najlepszy strzelec Rayo – Raul de Tomas, który ustrzelił hat-tricka.

Gospodarze dość szybko napoczęli swoich rywali. Już w 4. minucie Raúl de Tomás oddał perfekcyjny strzał z rzutu wolnego nie dając golkiperowi żadnych szans. Chwilę później de Tomás ponownie mógł trafić do siatki, lecz w tej sytuacji ubiegł go jeden z defensorów. Celta mocno naciskała Rayo, ich defensywa wystawiona na wysokie obroty nie funkcjonowała najlepiej. Wynikiem tego był szybko strzelony gol przez zawodników Celty w 13. minucie autorstwa Néstora Araujo. Wykorzystał sytuację w polu karnym po rozegraniu rzutu rożnego i pewnym strzałem pokonał Dimitriewskiego. Pięć minut później wynik znów uległ zmianie. Tym razem na korzyść gości. Abdoulaye Ba zagrał ręką w polu karnym, sędzia z pomocą VAR-u wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Maxi Gomez. Rayo w kilka chwil znalazło się w dramatycznej sytuacji. Za wszelką cenę dążyli do zmiany rezultatu. Stuprocentową okazję miał de Tomas, ale napastnik chciał minąć bramkarza. Blanco jednak wyczuł jego intencje i w porę przechwycił piłkę. W 32. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Do siatki znów trafił nie kto inny jak Raul de Tomas. Niestety musiał obejść się smakiem, bowiem w chwili podania znajdował się na pozycji spalonej. W 37. minucie piłka w bramce Celty zatrzepotała ponownie. Luis Advíncula podał w pole karne do Raúla de Tomása, a ten bez problemu pokonał Rubena Blanco. Początkowo arbiter znów odgwizdał spalonego, ale po interwencji VAR tego gola uznał. Przed końcowym gwizdkiem fatalny błąd popełniła defensywa gości, Óscar Trejo był bliski pokonania golkipera, ale źle przymierzył. Do przerwy 2:2.

Na początku drugiej połowy Rayo nie spuszczało z tonu. Dalej grało w swoim stylu, atakowało, szło z piłką na bramkę rywala wcześniej jej nie rozgrywając. W jednej z akcji Óscar Trejo w kapitalny sposób ograł jednego z defensorów, na koniec strzelił w kierunku bramki, ale fantastyczna interwencją popisał się Blanco. W późniejszych minutach tempo gry uległo spowolnieniu. Gra toczyła się głównie w środku pola, wyrównała się także statystyka posiadania piłki. Doskonałą okazję na gola miał Gustavo Cabral, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 77. minucie radość na Vallecas sięgnęła zenitu. Swojego trzeciego gola zdobył Raul de Tomas. Wykorzystał podanie od Emiliano Velázqueza i znakomitym strzałem pokonał Rubena Blanco. Celta zaczęła gonić wynik, trener przeprowadził korekty personalne, ale na nic się to zdało. W doliczonym czasie gry swojego premierowego gola zdobył Bebe dobijając tym samym przybyszy z Galicji. Mecz zakończył się rezultatem 4:2.