Raphael Varane zakończył karierę reprezentacyjną w wieku 29 lat. Znamy powody jego decyzji

Raphael Varane

Zdjęcie: Twitter/equipedefrance

Mistrz Świata z 2018 roku ogłosił zakończenie swojej kariery reprezentacyjnej. Informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kariera piłkarska jest krótka i zdecydowanie za szybko się kończy. Czasami przychodzi taki dzień w życiu piłkarza, w którym musi podjąć decyzję o zawieszeniu butów na kołku. Swoją piękną przygodę z reprezentacją „Trójkolorowych” w wieku 29. lat postanowił zakończyć Raphael Varane. W dalszym ciągu będzie on występował w barwach „Czerwonych Diabłów”.

Francuz swoje pierwsze powołanie w seniorskiej kadrze otrzymał w 2012 roku od Didiera Deschampsa, ale na debiut musiał czekać aż do marca 2013 roku, kiedy wystąpił w wygranym starciu 3:1 z Gruzją w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2014.

Środkowy obrońca rozegrał 93. mecze w reprezentacji Francji, w których strzelił pięć bramek. W 93 spotkaniach jego drużyna aż 62 razy triumfowała. Varane zdobył Mistrzostwo Świata 2018 oraz Puchar Ligi Narodów z 2021 roku ze swoją drużyną.

Według „Le Parisien”, natłok meczów połączony z ich intensywnością miał odcisnąć piętno na zdrowiu i formie Francuza. Serwis przekazał, że Varane będzie chciał więcej czasu poświęcić rodzinie.

Wcześniej informowaliśmy o zakończeniu kariery przez Hugo Llorisa. Wydawało się, że opaskę kapitańską po golkiperze przejmie Varane, ale już wiemy, że do tego nie dojdzie. Powodem ma być zmęczenie fizyczne i psychiczne oraz chęć spędzenia więcej czasu z rodziną. Francuz za pośrednictwem Instagrama przekazał swoją decyzję o pożegnaniu z kadrą:

Reprezentowanie naszego wspaniałego kraju przez dekadę było jednym z największych zaszczytów w moim życiu. Za każdym razem, kiedy zakładałem tę specjalną niebieską koszulkę, czułem ogromną dumę – przyznał obrońca.

Wspomniał mundial z 1998 roku, kiedy Francja została mistrzem świata pokonując fenomenalną Brazylię: – Jako dziecko śledziłem ten turniej, patrzyłem na tych piłkarzy, którzy sprawiali, że przeżywaliśmy nieopisane emocje. Marzyłem, by robić to, co nasi bohaterowie, a 20 lat później przywieźliśmy puchar do domu! Nigdy tego nie zapomnę – wzruszył się Varane i w dalszej części komunikatu podziękował kibicom.

Udział reprezentacji „Trójkolorowych” na mundialu w Katarze zakończył się wielkim rozczarowaniem, drużyna prowadzona przez Didiera Deschampsa przegrała z Argentyną w finałowym starciu.


 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x