Ranieri ponownie w AS Roma
Po blisko 8 latach na Półwysep Apeniński powraca Claudio Ranieri. 68-letni Włoch pozostanie szkoleniowcem "Giallorossich" przynajmniej do końca bieżącego sezonu.
Gdy wczorajszego popołudnia poinformowano, iż z klubem ze stolicy Włoch pożegna się Eusebio di Francesco, w kuluarach jako najpoważniejszego kandydata na jego następcę wymieniano właśnie Ranieriego. Dziś dokonano oficjalnego ogłoszenia tej zmiany.
"Cieszymy się, że możemy przywitać Claudio Ranieri w klubie. Na tym etapie kampanii ważne było, aby sprowadzić trenera, który zna klub, rozumie środowisko, potrafi mówić w naszym języku i jest w stanie motywować graczy. Claudio spełnia wszystkie te warunki i jest bardzo podekscytowany, aby podjąć to wyzwanie."- powiedział na konferencji prasowej prezydent klubu James Pallotta.
Nie licząc pierwszej przygody z Romą jaka miała miejsce w latach 2009-11, doświadczony szkoleniowiec prowadził także inne włoskie zespoły. Wśród nich były między innymi Juventus, Inter, Napoli, Fiorentinę czy Cagliari.
Pierwszy sprawdzian w "nowych" barwach czeka go już w najbliższy poniedziałek, kiedy to ubiegłoroczni półfinaliści Ligi Mistrzów zmierzą się na własnym stadionie z Empoli.
-
AktualnościLautaro Martínez po finale z Lazio: Inter wrócił na szczyt, a Chivu dostał od nas 10/10Nowacki / 14 maja 2026, 23:49
-


AktualnościDidier Deschamps ogłosił skład Francji na Mundial 2026. Zabrakło Chevaliera, Camavingi i Kolo MuaniegoNowacki / 14 maja 2026, 23:43
-


AktualnościArsenal ma problem na prawej obronie. Arteta potwierdza długą przerwę Bena White’a i daje nadzieję TimberowiNowacki / 14 maja 2026, 23:29
-


AktualnościGetafe CF - RCD Mallorca podstawowe jedenastki. Sprawdź ogłoszone składy (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:35
-

AktualnościRC Lens - PSG podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na spotkanie (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:12
-

AktualnościWyjściowe składy na mecz Manchester City - Crystal Palace (13.05.2026)Nowacki / 13 maja 2026, 20:02
































