Ranieri ponownie w AS Roma

sigmalive.com

Po blisko 8 latach na Półwysep Apeniński powraca Claudio Ranieri. 68-letni Włoch pozostanie szkoleniowcem “Giallorossich” przynajmniej do końca bieżącego sezonu.

Gdy wczorajszego popołudnia poinformowano, iż z klubem ze stolicy Włoch pożegna się Eusebio di Francesco, w kuluarach jako najpoważniejszego kandydata na jego następcę wymieniano właśnie Ranieriego. Dziś dokonano oficjalnego ogłoszenia tej zmiany.

“Cieszymy się, że możemy przywitać Claudio Ranieri w klubie. Na tym etapie kampanii ważne było, aby sprowadzić trenera, który zna klub, rozumie środowisko, potrafi mówić w naszym języku i jest w stanie motywować graczy. Claudio spełnia wszystkie te warunki i jest bardzo podekscytowany, aby podjąć to wyzwanie.”- powiedział na konferencji prasowej prezydent  klubu James Pallotta.

Nie licząc pierwszej przygody z Romą jaka miała miejsce w latach 2009-11, doświadczony szkoleniowiec prowadził także inne włoskie zespoły. Wśród nich były między innymi Juventus, Inter, Napoli, Fiorentinę czy Cagliari.

Pierwszy sprawdzian w “nowych” barwach czeka go już w najbliższy poniedziałek, kiedy to ubiegłoroczni półfinaliści Ligi Mistrzów zmierzą się na własnym stadionie z Empoli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi