Rakitić przyznaje: Myślałem o wyjeździe. Personel Valverde nie traktował mnie najlepiej

90min.com

Ivan Rakitić udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat swojej sytuacji w Barcelonie. Środkowy pomocnik potwierdził, że podczas zimowego okna transferowego poważnie zastanawiał się nad zmianą barw klubowych.

Zdecydowanie można powiedzieć, że Ivan Rakitić nie był ulubieńcem Ernesto Valverde. W czasie, gdy Hiszpan był trenerem FC Barcelony, nazwisko Chorwata pojawiło się w wyjściowej jedenastce zaledwie sześć razy. W mediach widniało wiele informacji o tym, że Rakitić jest skonfliktowany ze szkoleniowcem. Chorwat potwierdził to w wywiadzie po meczu z Levante.

– Myślałem o wyjeździe w styczniowym okienku transferowym. Traktowanie przez personel Valverde nie było najlepsze. To były złe czasy, ale teraz to już jest przeszłość. Nie zasłużyłem i wciąż nie zasługuję na pewne zachowania – powiedział Rakitić po niedzielnym spotkaniu.

Mogę jasno powiedzieć, że niektóre rzeczy mi się nie spodobały. Wiedzą to osoby podejmujące decyzje w klubie. Czasem trzeba coś zaakceptować, mimo że się tego nie rozumie. Zawsze mówiłem jednak, że jeśli mogę grać, to nie ma lepszego miejsca od Barcelony – dodał.

Trzeba cieszyć się tym, co jest. Przed nami najważniejsza część sezonu i musimy być w formie. Każdy trener jest inny, ważne jest rozumienie jego idei gry i cieszenie się nią – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi