Rafał Kurzawa może wrócić na boiska Ekstraklasy

Piotr De Bever

Piątego października za porozumieniem obu stron Rafał Kurzawa odszedł z francuskiego Amiens SC. Od tego czasu siedmiokrotny reprezentant Polski nie mógł znaleźć dla siebie miejsca w świecie piłki nożnej. Jednak według nowych doniesień, 28-latek ma w planach na nowo zagościć na boiskach ekstraklasy.

Jak podaje Tomasz Włodarczyk, redaktor portalu “Meczyki.pl”, polski boczny napastnik ma wrócić do Górnika Zabrze. Według tych informacji, rozmowy między zawodnikiem a klubem są już w toku. Jedynym problemem, może być nieoczekiwane zgłoszenie się z lepszą propozycją innego możliwego pracodawcy.

Reprezentant Polski już wcześniej reprezentował barwy Górnika. Rolę oficjalnego zawodnika klubu z Zabrza pełnił przez ponad siedem lat. Przez ten okres pojawił się na boisku aż w 118 spotkaniach. W trakcie tych występów dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców i asystował przy 37 bramkach. Nic zatem dziwnego, że znajdujący się teraz na piątym miejscu w Ekstraklasie zespół chciałby odnowić współpracę z 28-latkiem.

Rafał Kurzawa z Zabrza wyjechał w sierpniu 2018 roku, by rozpocząć swoją międzynarodową karierę. Od tego czasu zakładał już koszulki FC Midtyjlland, Esbjerg fB oraz Amines SC. Jednak żaden z tych klubów nie przyniósł Polakowi szczęścia. Najwięcej występów zaliczył we francuskiej drużynie, której koszulkę zakładał zaledwie czternaście razy. Ostatni raz 28-latka na murawie można było oglądać w lipcu zeszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *