Rafa Benitez czeka na oferty z klubów Premier League

Rafael Benitez

fot. bleacherreport.com


Rafa Benitez spodziewa się powrotu do Premier League i powiedział, że podejmie decyzję o swojej przyszłości w oparciu o rodzaj projektu, jaki przedstawią mu kluby z najwyższej półki w Anglii.

Hiszpański menedżer kierował Liverpoolem w latach 2004-2010. Dwukrotnie dotarł do finału Ligi Mistrzów i wygrał elitarne europejskie rozgrywki klubowe w niezapomnianym stylu w 2005 roku. Trenował też Newcastle United przez cztery lata (2016-2019), zanim przeniósł się do Chin, aby przejąć Dalian Pro, który opuścił w styczniu tego roku.

Doniesienia w brytyjskich mediach powiązały byłego trenera Realu Madryt wiązały z Celtikiem, ale Benitez odpowiedział, że skupia się na prowadzeniu zespołu z Premier League.

– Priorytetem pozostaje Anglia, bo lubię Premier League i tu jest moja rodzina. Chciałbym zostać w Europie.W Hiszpanii kluby nie mają pieniędzy na rywalizację z Realem Madryt i Barceloną. Zatem priorytetem byłaby Anglia – mówi Hiszpan.

– Jeśli otrzymam właściwy projekt, to mogę zacząć pracę od jutra. W tej chwili nie istnieje, więc czekam. Ale nie chcę zostać długo bez pracy – podkreślił. Benitez powiedział, że boli go oglądanie zmagań Newcastle w tym sezonie. Życzę im wszystkiego najlepszego i chcę, żeby nie spadli – kończy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.