Radosław Sobolewski: Wisła już od pierwszego meczu musi być gotowa, żeby zwyciężać

pilkarskiswiat.com

– Chcemy trenować na zwiększonych obrotach, jeszcze bardziej intensywnie, dlatego uważam, że dla każdego z nas będzie to ciekawe doświadczenie podkreśla Radosław Sobolewski.

Biała Gwiazda wróciła po przerwie świąteczno-noworocznej do zajęć w Myślenicach. W sobotę wyruszą na trzytygodniowe zgrupowanie do tureckiej Antalyi. – Przed nami dwa dni testów i dopiero po nich ogłosimy listę zawodników, którzy udadzą się na obóz. Znajdzie się na niej maksymalnie 30 nazwisk, w tym trójka graczy kontuzjowanych, czyli Jakub Błaszczykowski, Zdenek Ondrasek i Alan Uryga – zdradza szkoleniowiec, cytowany przez portal „wisla.krakow.pl”.

W grudniu poinformowano o wystawieniu kilku piłkarzy na listę transferową. Znaleźli się w niej m.in. Piotr Starzyński, Patryk Plewka, Jelić Balta, Momo Cisse czy Dor Hugi. – Podjęliśmy decyzję, że kadra Wisły Kraków musi zostać przebudowana, dlatego z części zawodników chcemy zrezygnować, a część wypożyczyć. Na pewno nie są to łatwe rozmowy dla trenera czy dla prezesa, ale musimy je przeprowadzić – dodaje Sobolewski.

Przy Reymonta nikt nie wyobraża sobie, by nie wrócić do elity po rocznej banicji na zapleczu. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż plasują się w środku stawki. – Trzy tygodnie to bardzo długi okres, podczas którego może przyjść kryzys, ale wiem, że damy radę. Trzeba tylko umiejętnie rozplanować każdy dzień i poukładać sobie pracę – zaznaczył.

– Chcemy trenować na zwiększonych obrotach, jeszcze bardziej intensywnie, dlatego uważam, że dla każdego z nas będzie to ciekawe doświadczenie. Jesteśmy świadomi, że po okresie przygotowawczym nie będzie czasu na rozpędzanie się, bo Wisła już od pierwszego meczu musi być gotowa na to, by zwyciężać. Nie stać nas na pomyłki – podsumował.

źródło: wisla.krakow.pl / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x