Radosław Sobolewski po meczu z Piastem: Zbyt bojaźliwie podeszliśmy do pewnych rzeczy

Radosław Sobolewski (Wisła Płock)

Radosław Sobolewski (Wisła Płock) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Tak naprawdę stworzyliśmy zbyt mało konkretnych sytuacji, podczas tych 90. minut, aby pokusić się o zdobycie, chociażby jednego punktu. Ta ostatnia tercja – pole karne przeciwnika – tutaj nas nie było. Zbyt bojaźliwie podeszliśmy do pewnych rzeczy, natomiast niektóre rzeczy cieszą – mówił po meczu z Piastem Gliwice szkoleniowiec Wisły Płock Radosław Sobolewski.

Wisła Płock przegrała z Piastem Gliwice 0:1 w meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę w sobotnie popołudnie strzelił Michał Chrapek. Dla “Nafciarzy” był to siódmy ligowy mecz bez zwycięstwa oraz drugi bez strzelonego gola. Płocki klub ma siedem punktów przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Podbeskidziem Bielsko-Biała.

– Bardzo mocno chcieliśmy wygrać to spotkanie. To zakładaliśmy sobie przed meczem i można powiedzieć, że piłkarze spełnili te oczekiwania, bo sfera mentalna, sfera wolicjonalna była z naszej strony na naprawdę bardzo, bardzo wysokim poziomie. Również przygotowanie fizyczne do tego meczu – przewaga po naszej stronie i to naprawdę znacząca. Również po odzyskaniu piłki chcieliśmy dużo się przy niej utrzymywać, tylko najgorsze z tego wszystkiego jest to, że z tego większego utrzymania się przy piłce – w porównaniu do zespołu Piasta – niewiele wynikało. Tak naprawdę stworzyliśmy zbyt mało konkretnych sytuacji, podczas tych 90. minut, aby pokusić się o zdobycie, chociażby jednego punktu. Ta ostatnia tercja – pole karne przeciwnika – tutaj nas nie było. Zbyt bojaźliwie podeszliśmy do pewnych rzeczy, natomiast niektóre rzeczy cieszą. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu poprawimy pewne elementy i będziemy groźniejszym zespołem – powiedział Radosław Sobolewski na pomeczowej konferencji prasowej. 

W następnej serii gier Wisła zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin, która wczoraj (03.04) przegrała z Legią 4:2. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na sobotę, 10 kwietnia, na godzinę 15:00.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *