Radosław Sobolewski na dłużej w Wiśle Płock

Radosław Sobolewski (Wisła Płock)

Radosław Sobolewski (Wisła Płock) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Radosław Sobolewski przedłużył dziś umowę z Wisłą Płock. Nowa umowa 43-latka będzie obowiązywała co najmniej do końca rozgrywek w sezonie 2020/21.

Sobolewski trafił do Płocka 6 sierpnia 2019 roku, zastępując na stanowisku trenera Leszka Ojrzyńskiego. Od tego czasu Sobolewski poprowadził drużynę w 25 spotkaniach, z bliansem 11-5-9. We wrześniu i w październiku zeszłego roku był on uznawany trenerem miesiąca w PKO BP Ekstraklasie. Ustanowił on również nowy rekord serii zwycięstw z rzędu Nafciarzy w Ekstraklasie (6 spotkań).

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

–  Jesteśmy zadowoleni z jego dotychczasowej pracy, z tego jak prowadzi zajęcia, komunikuje się z zawodnikami, jak wygląda współpraca z zarządem i dyrektorem sportowym, jakim generalnie jest człowiekiem. Możemy się o nim wypowiadać w samych superlatywach – skomentował prezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski.

–  Życzę Radkowi mądrości i spokoju w podejmowaniu decyzji. Widząc jego codzienną pracę rozumiem do czego dąży i co chce osiągnąć razem z Wisłą. Życzę trenerowi, jego sztabowi oraz drużynie powodzenia w nachodzącym sezonie oraz jak najwyższego miejsca w bieżącym – dodał dyrektor sportowy Marek Jóźwiak, który również niedawno przedłużył swój kontrakt z Wisłą.

– Do podpisania nowej umowy z Wisłą skłoniła mnie przede wszystkim długofalowa wizja i chęć ciągłego rozwoju. Poza tym bardzo dobrze czuję się w Płocku, jak i w samym klubie. Przed nami wiele pracy, powoli będziemy mogli zacząć myśleć o kolejnych rozgrywkach. Zanim się to jednak stanie, powalczymy o jak najwyższe miejsce w trwającym jeszcze sezonie – powiedział Radosław Sobolewski.

Źródło: wisla-plock.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.