Radosław Sobolewski: Już dość z tym przegrywaniem. Najwyższy czas pokazać jakość i złość

pilkarskiswiat.com

– Najwyższy czas pokazać jakość i złość, taką prawdziwą złość, która pozwoli nam osiągnąć korzystny rezultat – podkreśla Radosław Sobolewski przed spotkaniem z Sandecją Nowy Sącz.

Wisła Kraków niebezpiecznie oddala się od miejsca premiowanego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Dystans do czołówki ligowej może zostać zmniejszony, ale potrzebny będzie komplet punktów. Czy wyeliminowanie z Pucharu Polski z Motorem Lublin (0:1) zadziała mobilizująco?

– Zawiodła nas przede wszystkim postawa w okolicach pola karnego przeciwnika, gdzie, lekko mówiąc, byliśmy nieskuteczni. Wymagamy od zawodników, by w pewnym momencie podejmowali ryzyko, bo piłkarz nie może obawiać się tego, że straci piłkę, tylko musi myśleć o kolejnej akcji, w której może dać coś zespołowi – zapewnia trener Białej Gwiazdy.

– Wierzę w to, że piłkarze sami w sobie wyzwolą sportową złość. Już naprawdę dość z tym przegrywaniem, bo nie wypada nam pewnych rzeczy robić w taki sposób. W tym upatruję nadziei, a szczególnie patrząc na reakcję w szatni. Najwyższy czas pokazać jakość i złość, taką prawdziwą złość, która pozwoli nam osiągnąć korzystny rezultat – dodaje Sobolewski.

– Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że jest to chyba najczarniejszy rok, który pamiętam nie tylko jako piłkarz i trener Wisły Kraków, ale też jako osoba śledząca to, co wcześniej działo się w klubie. Dzięki Bogu, że ten rok już się kończy i głęboko wierzę w to, że następny będzie o wiele bardziej optymistyczny – zakończył.

źródło: wisla.krakow.pl / 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.