Radosław Majewski żegna się z Pogonią Szczecin

Radosław Majewski oficjalnie odchodzi z Pogoni Szczecin. Nowy kierunkiem 32-latka będzie klub zza granicy.

Radosław Majewski, Marko Vesović / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowano o rozwiązaniu kontraktu z Radosławem Majewskim.

32-letni pomocnik do Szczecina trafił przed rozpoczęciem sezonu 2018/19. W barwach Pogoni zdołał rozegrać 38 spotkań, w których zdobył 8 bramek i zanotował 5 asyst. Łącznie na boisku spędził 2781 minut. Jeszcze nie wiadomo, gdzie oficjalnie będzie kontynuował swoją karierę, lecz jedno jest pewne, będzie to klub zza granicy. 

Cieszę się i bardzo szanuję to, że klub nie robił mi przeszkód, bym mógł odejść. Wystąpiłem z prośbą o rozwiązanie kontraktu, gdyż transfer gotówkowy w tym przypadku niestety nie wchodził w grę. Doceniam to, że włodarze klubu i sztab szkoleniowy zrozumieli moją sytuację i pozwolili mi odejść. Mam nadzieję, że kibice również to zrozumieją. W Pogoni przez cały czas czułem się jako piłkarz szanowany, a to naprawdę dużo znaczy – tłumaczył 32-latek.

Ten rok w Pogoni był dla mnie wyjątkowy i nie mówię tego, bo tak wypada. Był to sezon pełen przeróżnych emocji, upadków i wzlotów, czy zwrotów akcji. Wcześniej takiego nie przeżyłem, choć w piłce widziałem już wiele. Na pewno będzie brakować mi atmosfery szczecińskiej szatni, bo drużyna jest wspaniała. Zawsze z uśmiechem będę wracał do Szczecina i mam nadzieję, że niedługo będę mógł zobaczyć mecz Pogoni już na nowym stadionie! Teraz będę obserwował losy Pogoni z daleka. I chociaż grałem tutaj tylko przez rok, to naprawdę mocno zżyłem się z miastem, klubem i ludźmi. W każdym meczu dawałem z siebie wszystko i myślę, że był to naprawdę niezły sezon – podsumował były reprezentant Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi