Radosław Kałużny o zarobkach Fernando Santosa: Niech zarabia milion tygodniowo

media - laczynaspilka.pl

Radosław Kałużny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” poruszył temat związany z zarobkami Fernando Santosa oraz ocenił wybór nowego selekcjonera.

Niespecjalnie podniecają mnie dyskusje o pieniądzach, i dużych, i małych. Powiem więcej, mam poniżej pleców, kto ile zarabia. Jeśli uczciwie – nie widzę problemu i nic mi do tego. Domyślam się, skąd wiesz o zarobkach Santosa, a o ile zostały przestrzelone? – zapytał dziennikarza Piotra Wołosika.

Plus premia od premiera za awans do mistrzostw Europy w Niemczech, ha ha ha! Selekcjoner z głodu nam nie umrze, ale i daleko mu do zarobków kumpli po fachu z absolutnego topu. Tyle że tacy nawet nie spojrzeliby w kierunku Polski. W skali hotelowych gwiazdek oceniam Santosa na cztery. Uważam, że to ciekawy i sensowny wybór Cezarego Kuleszy. Portugalczyk wygląda mi na faceta z autorytetem, na koncie ma całkiem niestary tytuł mistrzów Europy osiągnięty z rodakami, dlatego nie wierzę, by któryś z naszych reprezentantów kręcił nosem. Nawet Robert Lewandowski, któremu wyraźnie nie było po drodze zarówno z Jerzym Brzęczkiem, jak i z Czesławem Michniewiczem. Kulesza, zatrudniając Santosa, wytrącił argument kadrowiczom, którzy po kątach narzekali (nie wszyscy, ale najważniejsi – tak), że zmuszeni ssą pracować z selekcjonerami bez autorytetu i warsztatu, którymi dysponują ci zagraniczni. A może odzyskają radość z gry, bo podobno też jej brakowało? – zapytał ponownie Radosław Kałużny.

Kałużny, powyżej zadanym pytaniem poruszył niezmiernie istotną kwestię w piłce nożnej, jaką jest radość z gry. Wydaje się, że ona jest zbyt często pomijana przez fanów i ekspertów telewizyjnych. Asystent Jurgena Kloppa, Pep Lijnders w swojej książce „Intensity inside Liverpool FC”, poświęconej grze Liverpoolu z sezonu 2021/2022 napisał o znaczeniu radości z gry: – Kiedy się nie uśmiechasz, mecz też się nie uśmiecha – Tym zdaniem chciał zaznaczyć ważność czerpania radości z tego co się robi na boisku. Wniosek jest prosty – brak radości przekłada się na problemy boiskowe i słabszą dyspozycję.

Radosław Kałużny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” wspomniał o sytuacji, która miała miejsce podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Fernando Santos przed meczem 1/8 finału mundialu w Katarze posadził na ławce rezerwowych Cristiano Ronaldo, a w jego miejsce zagrał Goncalo Ramos:

Trzeba mieć jaja ze stali, żeby posadzić na ławce gościa z takim mniemaniem o sobie, jak Cristiano Ronaldo. A to przecież niedawno uczynił Santos w Katarze i nie w meczu charytatywnym, ale w mistrzostwach świata. Jeśli nowy „trenejro” wydobędzie w końcu potencjał z naszych piłkarzy, a bez dwóch zdań oni go posiadają, popchnie kadrę do przodu, niech zarabia i milion euro tygodniowo – zakończył temat zarobków i portugalskiego napastnika.

 

Źródło: Przegląd Sportowy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x