Quincy Promes aresztowany. Może grozić mu więzienie

dailycannon.com

Według doniesień „De Teelegraf”, Holender został zatrzymany i przebywa teraz w areszcie. Zawodnik Ajaxu Amsterdam jest podejrzany o zaatakowanie jednego ze swoich krewnych nożem

Do całej sytuacji miało dojść w lipcu, podczas rodzinnej imprezy, na której obecny był reprezentant Holandii. Rzekomo Promes wdał się w kłótnie z jednym z imprezowiczów. Po wymianie ostrych słów Holender sięgnął po nóż i dotkliwie ranił członka swojej rodziny. Według doniesień, by przerwać kłótnie do akcji musieli wkroczyć inni uczestnicy przyjęcia.

Jednak poszkodowany o całej sprawie poinformował policję kilka miesięcy po zajściu – Dowiedzieliśmy się o tym incydencie miesiąc temu. Od tamtej pory trwało dochodzenie, w niedzielę rano doszło do zatrzymania. –  mówi Jelmer Geerds – rzecznik policji. Jak donosi „De Teelegraf”, poszkodowany złożył już zeznania na policji. W mediach pojawiły się również plotki, jakoby opóźnienie wszczęcia śledztwa było zależne od terminarza rozgrywek Ajaxu Amsterdam. Policja  kategorycznie odmówiła powiązaniu rozgrywek mistrza Holandii z tą sprawą.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Najprawdopodobniej Promes następne trzy dni spędzi w areszcie. Jednak co dalej z 40-krotnym reprezentantem Holandii? Jeżeli śledztwo wykaże, że 28-latek dopuścił się napaści i spowodowania poważnych obrażeń ciała, będzie mu groziło nawet do czterech lat więzienia. Na razie należy czekać na oficjalne oświadczenie holenderskiej policji, Ajaxu Amsterdam oraz samego zainteresowanego.

Holender w tym sezonie rozegrał w koszulce Ajaxu 12 spotkań, w których pięć razy wpisywał się na listę strzelców.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.