Premier League: Pulisic nadal błyszczy – Chelsea wygrywa z Crystal Palace

W ostatnich meczach Christian Pulisic może pochwalić się niezłą formą i dziś ją podtrzymuje. W sporej mierze dzięki niemu Chelsea pokonała Crystal Palace 2:0.

Pierwsze połowa spotkania to była dominacja piłkarzy Franka Lamparda, a zwłaszcza przez pierwsze pół godzin gry. Wówczas ofensywa Crystal Palace praktycznie nie wąchała piłki. Jednak Chelsea brakowało skuteczności. W 12. minucie okazję na strzelenie kolejnej bramki w ostatnim czasie miał Christian Pulisic. Po dostaniu piłki przed pole karne od Williana Amerykanin wbiegł w pole karne, wyminął robiącego wślizg Joela Warda jak juniora, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił Vicente Guaita. W ostatnich sekundach pierwszej połowy gospodarze mieli aż dwie okazję na bramkę do szatni. Najpierw Tammy Abraham nie zdołał sięgnąć niskiego podanie w pole karne od Reece’a Jamesa. Piłkę wybił Guaita i ta padła pod nogi Williana, którego dobitka została powstrzymana przez byłego zawodnika Chelsea – Gary’ego Cahilla.

Druga połowa zaczęła się tak samo jak pierwsza, lecz z jedną różnicą. Tammy Abraham w końcu pokazał, że jest na boisku. W pierwszej połowie kompletnie nie istniał, a w 52. minucie otworzył wynik na Stamford Bridge. Jednak to jego kolegom powinniśmy bić większe brawa. Pulisic sprintem wyminął dwóch zawodników Palace, podał do Williana, a ten piętką odegrał do znajdującego się na linii pola karnego Abrahama, który wbiegł do szesnastki i pewnie pokonał Guaitę strzałem na dłuższy słupek. Mike Dean zdecydował się jeszcze na analizę VAR, ale młody Anglik idealnie wpasował się w linię spalonego.

W 59. minucie mocny kandydat na Man of the Match tego spotkania, czyli Christian Pulisic, Wyminął on dwóch defensorów gości i oddał strzał zza pola karnego, ale kapitalnie wybronił inny kandydat na tą statuetkę, czyli Guaita. Hiszpan zbił piłkę lecącą tuż pod poprzeczkę.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych w końcu pokonał bramkarza Crystal Palace w 79. minucie. Pulisic po rajdzie kapitalnie znalazł Michy’ego Batshuayiego, którego strzał został zablokowany przez obrońcę gości, ale piłka odbiła się przed bramkę Guaity, a tam nabiegał właśnie Pulisic i głową wbił futbolówkę do siatki.

09.11.2019, 12. kolejka Premier League, Stamford Bridge (Londyn)

Chelsea FC – Crystal Palace FC 2:0 (0:0)

Abraham 52′, Pulisic 79′

Chelsea: Kepa – James, Zouma, Tomori, Emerson – Kante, Kovacić – Willian, Mount (Gilmour 87′), Pulisic (Hudson-Odoi 80′) – Abraham (Batshuayi 73′).

Crystal Palace: Guaita – Ward (Kelly 44′), Tomkins, Cahill, van Aanholt – Kouyate (McCarthy 82′), Milivojević, McArthur (Schlupp 70′) – Townsend, Zaha – Ayew.

Żółte kartki: Willian 17′, Emerson 31′, Kovacić 33′ – Zaha 21′, McCarthy 90+3′

Sędzia: Mike Dean