Puchar Rosji: Zenit Pokonany

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W Pucharze Rosji doszło do sensacji,  FK Rostov pokonał giganta z Petersburga.

Spotkanie kapitalnie zaczęli podopieczni Karpina, którzy w czwartej minucie po uderzeniu głową Arsienija Łogaszowa objęli prowadzenie. Zenit doprowadził do wyrównania w 29. minucie gry za sprawą Driussiego, który skutecznie wykorzystał jedenastkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i piłkarze obydwu ekip schodzili do szatni z wynikiem remisowym.

Na pierwszą ciekawą akcję w drugiej części meczu czekaliśmy aż do 63. minuty, kiedy to w szesnastkę Zenitu wdarł się Zuyev, ale jego strzał był niecelny. W odpowiedzi kilka minut później po rzucie rożnym strzelał Driussi jednak tuż obok słupka.

Kluczowa dla losów meczu okazała się akcja na osiem minut przed końcem spotkania strzał z prawej strony pola karnego Skopintseva odbił co prawda bramkarz zenitu, ale przy dobitce wprowadzonego kilka minut wcześniej Artura  Jusupowa był bezradny. Arena Rostov eksplodowała raz jeszcze, kiedy to po centrze z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Szwed Dennis Hadzikadunic. Polak Maciej Wilusz nie wystąpił w tym meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi