Puchar Polski: Wymęczony awans Lecha Poznań

Mikołaj Barbanell

W meczu 1/32 Pucharu Polski Lech Poznań po dogrywce pokonał pierwszoligowy ŁKS Łódź (1:0). Drużyna prowadzona przez Ivana Djurdjevicia zwycięskiego gola zdobyła w 120. minucie, a autorem trafienia był Joao Amaral.

Ten mecz jest dla nas bardzo ważny. Może nawet ważniejszy niż dla ŁKS-u – mówił przede meczem szkoleniowiec “Kolejorza”. Zespół z Wielkopolski w ostatnich pięciu spotkaniach Lotto Ekstraklasy zdołali zdobyć zaledwie jeden punkt. Po znakomitym początku sezonu Lech Poznań obniżył loty. – Nie życzyliśmy sobie takiej sytuacji, jednak sami jesteśmy sobie winni. Powtórzę jednak to, co powiedziałem moim zawodnikom po meczu z Arką: musimy być razem. Nikt nam nie pomoże z tego wyjść – dodał Ivan Djurdjević.

W porównaniu z piątkowym meczem trener “Kolejorza” dokonał jednej zmiany. Mianowice Pawła Tomczyka zastąpił Christian Gytkjaer. Goście stworzyli wiele okazji bramkowych, lecz między słupkami świetnie spisywał się Dominik Budzyński, który w czerwcu odszedł ze Śląska Wrocław. Lech Poznań potrzebował dogrywki, by pokonać nieźle spisujący się dziś ŁKS Łódź.