Puchar Polski: Wisła Sandomierz nie sprawiła niespodzianki. Awans Odry Opole

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ramach 1/8 Pucharu Polski, trzecioligowa Wisła Sandomierz przegrała z Odrą Opole (0:1). Bramkę na wagę awansu zdobył Szymon Skrzypczak.

Wisła Sandomierz na tym etapie rozgrywek PP jest najniżej notowanym zespołem. Trzecioligowcy zakończyli już rozgrywki i ostatni mecz rozegrali w połowie listopada. Sandomierzanie w poprzednich fazach wyeliminowali Koronę Kielce (3:2) oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała (3:2).

Chcemy osiągnąć w Pucharze Polski jeszcze więcej. Pokonaliśmy drużynę z ekstraklasy i pierwszej ligi, więc dlaczego nie możemy pokonać jeszcze Odry Opole? I to mimo faktu, że rywal jest bardzo mocny, ma kilku zawodników grających w przeszłości w ekstraklasie i to on jest faworytem – przekonywał Dariusz Pietrasiak, opiekun Wisły. W zespole gospodarzy zabrakło Michała Kamińskiego, który już wcześniej miał zaplanowany zagraniczny wyjazd służbowy.

Już w trzeciej minucie Jakub Moder mógł zdobyć gola, lecz piłka odbiła się od słupka. W 15. minucie z prawej strony boiska Patryk Janasik dośrodkował do Szymona Skrzypczaka, który otworzył wynik spotkania. Nie minęło wiele minut, a Piotr Poński mógł wyrównać, ale futbolówka po raz kolejny tego dnia trafiła w słupek.