Puchar Polski: Wisła Kraków w samej końcówce zapewniła sobie awans

Widzew - Wisła

W czwartkowy wieczór rozegrano jeden z najciekawszych meczów 1/8 Pucharu Polski.

Wisła Kraków na wyjeździe pokonała Widzew Łódź 2:1. Choć to ekipa z I Ligi prowadziła jako pierwsza. Adrian Gula postawił na zmiany w swojej ekipie, podczas gdy Widzew wyszedł właściwie w najmocniejszym zestawieniu.

Gospodarze wyszli na prowadzenie niemal po pół godzinie gry. Widzew ładnie rozklepał defensywę przeciwników. Gołębiowski zagrał prostopadle do Guzdka, który wyłożył futbolówkę Kunowi, a ten z bliskiej odległości nie miał problemów z pokonaniem Kieszka. “Biała Gwiazda” przebudziła się w drugiej połowie, wykorzystując też stopniowo coraz większe zmęczenie rywali. Najpierw w 64. minucie wreszcie drogę do siatki znalazł Forbes, który w polu karnym trafił po płaskim uderzeniu. Potem sprawy w swoje ręce wzięli rezerwowi. A po centrze sfinalizował decydującą akcję Kliment. Napastnik dobił Widzew jeszcze w doliczonym czasie gry.

02.12.2021, godz. 20:00, 1/8 Pucharu Polski

Widzew Łódź – Wisła Kraków 1:3 (1:0)

29. Kun – 64. Forbes, 86. i 90+ Kliment

Widzew Łódź: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Tanżyna (35′ Nowak) – Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes – Danielak (76′ Michalski), Gołębiowski (75′ Karasek) – Guzdek

Wisła Kraków: Kieszek – Szot (85′ Gruszkowski), Frydrych, Sadlok, Hanousek – El Mahdioui – Yeboah, Żukovw, Savić (58′ Kliment), Starzyński (58′ Młyński)– Brown Forbes (85′ Skvarka)