Udostępnij:

Puchar Polski: Świetny comeback Legii!

Siedemnasty Puchar Polski dla Legii Warszawa stał się faktem. Przy znakomitej atmosferze na trybunach i wspaniałej otoczce wokół meczu stołeczni okazali się lepsi od Lecha Poznań. Mimo iż to "Kolejorz" lepiej wszedł w ten mecz.

Pierwsze minuty należały do podopiecznych Macieja Skorży. Dusan Kuciak jednak świetnie się spisywał i był na posterunku. Do czasu. A dokładniej do 20' minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Barry'ego Douglasa piłka odbiła się od Tomasza Jodłowca w taki sposób, że już nawet słoweński bramkarz nie był w stanie zainterweniować. Jednak dziesięć minut później popularny "Jodła" zrehabilitował się wykorzystując wrzutkę Michała Kucharczyka.

Z minuty na minutę przewaga Lecha topniała, a z coraz większą inicjatywą wychodziła Legia. Przełożyło się to na wynik meczu w 55' minucie. Maciej Gostomski źle wypiąstkował piłkę, bo prosto pod nogi Tomasza Brzyskiego, który uderzył z woleja, a piłka doszła do Marka Saganowskiego, który bez większych problemów pokonał bramkarza rywali. Legia wróciła z  dalekiej podróży, a w w grze Lecha widać było coraz większą frustrację. Do tego stopnia, że Douglas w końcówce meczu ostro potraktował Michała Żyrę i musiał zobaczyć drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Żyro natomiast musiał zejść z boiska.

Wynik do końca nie uległ zmianie i tym samym po dwóch latach Puchar Polski wraca do Warszawy. W edycji 2012/2013 legioniści pokonali w dwumeczu Śląsk Wrocław (2:0 i 0:1).

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
1:0 - Tomasz Jodłowiec (sam.) 20'
1:1 - Tomasz Jodłowiec 30'
1:2 - Marek Saganowski 55'

Lech Poznań: Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas, Łukasz Trałka, Karol Linetty (68' Darko Jevtić), Dawid Kownacki, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (79' Muhamed Keita), Zaur Sadajew (72' Dariusz Formella).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Guilherme (37' Michał Żyro, 89' Jakub Kosecki), Ondrej Duda (79' Michał Masłowski), Michał Kucharczyk, Marek Saganowski.

Żółte kartki: Łukasz Trałka, Barry Douglas (Lech Poznań) oraz Ondrej Duda, Michał Kucharczyk (Legia Warszawa).

Czerwona kartka: Barry Douglas /88' za drugą żółtą/ (Lech Poznań).