skysports.com

W meczu rozpoczynającym 35. kolejkę Primera Division, Real Sociedad gładko pokonał Levante 3:0. Bramki dla Biało-Niebieskich zdobyli Alfreð Finnbogason, Markel Bergara oraz Carlos Vela.

Strzelanie w dzisiejszym meczu rozpoczął Alfreð Finnbogason, który wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie już w 13. minucie. Jak się potem okazało, był to jedyny strzał na bramkę w pierwszej połowie. 6 minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania Markel Bergara trafił do siatki i było już 2:0. W 86. minucie drużynę z Walencji dobił Carlos Vela, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, Levante dzieli 6 punktów od strefy spadkowej, więc jeszcze nie może być pewne utrzymania. Wszystko wskazuje na to, że drużyna Davida Moyes’a zakończy sezon w środku tabeli.

Real Sociedad 3:0 Levante UD (1:0)
1:0 Alfreð Finnbogason 13′
2:0 Markel Bergara 51′
3:0 Carlos Vela 86′

Real Sociedad: Gerónimo Rulli – Joseba Zaldúa, Mikel González, Íñigo Martínez, Yuri Berchiche – Xabi Prieto (Imanol Agirretxe 79′), Markel Bergara, Esteban Granero, Rubén Pardo (Pablo Hervías 69′), Carlos Vela (Eneko Capilla 87′) – Alfreð Finnbogason.

Levante: Diego Mariño – Iván López, Loukás Výdra, Iván Ramis (Kalu Uche 72′), Juanfran, Toño – Nabil El Zhar (David Barral 56′), José Mari, Simão Mate Júnior (Víctor Camarasa 56′), José Luis Morales – Víctor Casadesús.