Puchar Polski: Przemarsz kibiców Legii, fani Lecha pojadą koleją

Wikimedia

Już w poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się wielki finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się ze sobą Legia Warszawa i Lech Poznań. Obie drużyny będą wspierane przez swoim kibiców. Każdy z klubów rozdysponował około 10,5 tysiąca wejściówek.

Kibice warszawskiej Legii zaplanowali wspólny przemarsz spod stadionu przy ulicy Łazienkowskiej na Stadion Narodowy. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 12:30, a wymarsz ma się rozpocząć o 13:00. Fani Wojskowych na stadion będą wchodzili wejściem zlokalizowanym od strony ronda Waszyngtona. Co oznacza, że droga przemarszu będzie wiodła przez most Poniatowskiego, który zostanie wyłączony z ruchu. Szacuje się, że w marszu weźmie udział od 3 do 10 tysięcy fanów. Po spotkaniu zaplanowany jest drugi przemarsz kibiców Legii, w odwrotnym kierunku. Ma odbyć się w godzinach 19:00-21:00.

Z kolei kibice Lecha Poznań na mecz do Warszawy wybierają się różnymi środkami transportu, a wśród nich dominuje kolej. Na poniedziałek rano przygotowanych jest dziewięć składów (sześć odjedzie z Poznania, po jednym z Piły, Gniezna i Środy Wielkopolskiej). Są  to m.in. “Landy z Północy”, “Fanatyk”, “Kocioł”, “Bułgarska” czy “Gród Lecha”. Kibice Kolejorza będą wchodzić na stadion wejściem od strony stacji PKP Warszawa Stadion.

Kibice obu klubów będą wpuszczani na stadion od godziny 14:00, zaś mecz finałowy rozpocznie się o godzinie 16:00.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.