Puchar Polski: Pogoń gra dalej

Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk, fot. twitter.com/PogonSzczecin

W zaległym meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, Pogoń Szczecin pokonała po serii rzutów karnych Wisłę Płock 1:1 pd. k.3:4.

Piątkowy mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, który w 18. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Stefana Lewandowskiego. Do wyrównania w 33. minucie meczu doprowadził Kamil Drygas, wykorzystując rzut karny. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Merebashvili.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. W niej chłodniejsze głowy zachowali piłkarze Pogoni Szczecin, którzy wygrali 3:4.

20.11.2020, 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 1:1 (1:1) pd. k.3:4

18. Lewandowski – 33. Drygas

Wisła Płock: Kamiński – Zbozień (85. Pawlak), Uryga, Obradović, Tomasik, Lagator (103. Gjertsen), Kocyła (70. Pyrdoł) , Rasak (70. Szwoch), Lesniak, Merebashvili, Lewandowski (85. Cabrera)

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Kostas, Zech, Matynia – Smoliński (65. Żurawski), Dąbrowski (74. Kucharczyk), Drygas (87. Turski), Gorgon – Zahović (65. Kowalczyk), Benedyczak (87. Hostika)

Żółte kartki: 32. Obradović (PLO), 53. Merebashvili (PLO) – 73. Stec (POG)

Czerwone kartki: 80. Merebashvili

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)