Puchar Polski: Pewny awans Legii Warszawa do ćwierćfinału

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 1/8 Pucharu Polski na stadionie w Opolu, trzecioligowy Ruch Zdzieszowice przegrał z mistrzem Polski Legią Warszawa (0:4). “Wojskowi” pokazali klasę dopiero w drugiej połowie pokazując rywalowi miejsce w szeregu.

Pierwszy kwadrans był zaskakująco wyrównany, trzecioligowcy odważnie wyszli na Legię Warszawa. Swoje jednak pokazał arbiter z Wrocławia, który podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gości. W 18. minucie jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Broź. Po przerwie Warszawianie trzykrotnie jeszcze pokonali golkipera. Na uwagę po meczu zasługuje 18-letni Sebastian Szymański, który oprócz trafienia zaliczył asystę, a w pierwszej części gry jego uderzenie z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce. Kolejnym rywalem Legii Warszawa będzie pierwszoligowy Drutex Bytovia Bytów, który we wtorek ograł Pogoń Szczecin.