Puchar Polski: Legia wymęczyła zwycięstwo ze Świtem Skolwin

Legia Warszawa

Źródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

W 1/16 Pucharu Polski Legia Warszawa wygrała ze Świtem Skolwin 1:0. Stołeczny klub zagrał beznadziejne spotkanie i powinien się cieszyć z korzystnego rezultatu.

Legia rozkręcała się dość powolnie. Piłkarze Świtu Skolwin mówili przed spotkaniem, że dla nich to mecz sezonu i chcą zagrać odważnie, tak faktycznie było. Zespół ze Szczecina przez pierwszy kwadrans w bardzo umiejętny sposób odpierał ataki gości i starał się wyprowadzać kontry. Kończyły się one odbiorami obrońców Legii, ale parę z nich udało się zakończyć strzałem. Już to trzeba potraktować jako sukces dla trzecioligowca. Taki stan rzeczy trwał do około dwudziestej minuty, kiedy Legia zaczynała przejmować kontrolę nad meczem. Szczególnie dobrze grali dziś wahadłowi i skrzydłowi, którzy napędzali ataki legionistów. Jednak dość niespodziewanie gol nie padł po podaniu z bocznej strefy boiska od Kastratiego czy Muciego, ale z rzutu rożnego. Akcję umiejętnie zamknął Rose i do przerwy dał prowadzenie Legii.

Sympatycy Legii za pewne spodziewali się, że ich piłkarze dołożą bramkę lub dwie i unikną nerwowej końcówki. Jednak nic takiego miejsca nie miało. Gra gości na tle trzecioligowca wyglądała zwyczajnie nagannie. Jedyne sytuacje, jakie sobie tworzyli były z akcji przeprowadzanych na skrzydłach. Akcje Legii przeprowadzane środkiem boiska można było policzyć na palcach jednej ręki. Goście mieli szczęście, że Świt wiele razy zagrywał niedokładnie w kluczowych momentach, a i z czasem trzecioligowiec zaczął odczuwać trudy spotkania z ekstraklasowiczem.

Cały mecz w wykonaniu Legii był po prostu fatalny. Rywala potrafili zdominować jedynie w pierwszej połowie. Druga część była tak zła, że wielu widzów nachodziła pewnie refleksja czy ci zawodnicy nadają się do tarcia chrzanu, bo i to mogliby zmarnować.

Świt Skolwin – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramki: 36′ Rose

Świt Skolwin: Matłoka – Kisły, Kuzko, Baranowski, Bil (85′ Żukowski), Białczyk, Ładziak (64′ Mach), Wojdak (75′ Potoczny), Krawiec (46′ Nagórski), Kapelusz, Wojtasiak.

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Rose (67′ Kisiel), Johansson, Ciepiela, Slisz, Ribeiro, Kastrati (46′ Lopes), Emreli, Muci (46′ Luquinhas).

Kartki: 44′ Krawiec (ŚWI), 48′ Baranowski (ŚWI), 78′ Kuzko (ŚWI), 83′ Kisły (ŚWI) – 49′ Lopes (LEG), 70′ Jędrzejczyk (LEG), 80′ Slisz (LEG)

Sędzia: Dominik Sulikowski