W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Dolcan Ząbki uległ u siebie Pogoni Szczecin po dogrywce 2:3. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Szczecinianie awansowali tym samym do kolejnej rundy rozgrywek.

Wynik meczu otworzył w 14. minucie Marcin Robak, który po podaniu Rafała Murawskiego znalazł się w sytuacji “sam na sam” z Maciejem Humerskim i nie zmarnował tej okazji.
W 76. minucie wyrównującego gola dla gospodarzy strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej Bartosz Wiśniewski.
W ostatnich minutach regulaminowego czasu meczu piłka znajdowała się w siatce jeszcze trzy razy, ale słusznie żadna z tych bramek nie została uznana. Dwukrotnie do siatki trafili “Portowcy” za sprawą Robaka i Jakuba Bąka, jednak w obu przypadkach strzelcy znajdowali się na pozycji spalonej. Z kolei przy golu dla Dolcanu faulowany był bramkarz Pogoni – Dawid Kudła.
Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
W niej bohaterem okazał się Patryk Małecki. Desygnowany na boisko przez Dariusza Wdowczyka w 94. minucie, pierwszą bramkę strzelił zaledwie minutę później, a na 3:1 podwyższył w 102. minucie.
Wydawało się, że dwa szybko strzelone gole podłamią piłkarzy Dolcanu. Gospodarze dzielnie walczyli jednak do końca i w ostatnich minutach dogrywki Tomasz Chałas zmniejszył rozmiary porażki. Więcej bramek już nie padło i to Pogoń awansowała do kolejnej rundy.

W 1/8 finału Pucharu Polski “Portowcy” zmierzą się ze zwycięzcą meczu Miedź Legnica – Legia Warszawa.

Dolcan Ząbki – Pogoń Szczecin 2:3 po dogrywce (1:1, 0:1)
Gol 0:1 – 14′ – Marcin Robak
Gol 1:1 – 76′ – Bartosz Wiśniewski
Gol 1:2 – 95′ – Patryk Małecki
Gol 1:3 – 102′ – Patryk Małecki
Gol 2:3 – 118′ – Tomasz Chałas