Puchar Polski: Awans Piasta Gliwice

Twitter - Piast Gliwice

W środowy wieczór Piast Gliwice wywalczył awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali po serii rzutów karnych Stal Mielec 1:1 pd. k. 3:4.

Zaległy mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski lepiej rozpoczęli przyjezdni. W 10. minucie indywidualną akcję przeprowadził Thiago Alves, który przedryblował kilku rywali, wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Stal do wyrównania doprowadziła w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Andrej Prokić wbiegł w pole karne, odegrał do ustawionego na piątym metrze Roberta Dadoka, który skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie intensywność gry spadła, czego konsekwencją była mała liczba akcji podbramkowych. W 73. minucie Petteri Forsell dograł do Maka, ale ze strzałem 29-latka z okolic 8. metra świetnie poradził sobie Plach. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywa, a następnie rzuty karne. W serii jedenastek lepiej poradzili sobie goście, którzy wygrali 3:4.