Puchar Niemiec: RB Lipsk pierwszym finalistą

msn.com

W pierwszym półfinale Pucharu Niemiec, drugoligowy Hamburger SV przegrał z RB Lipsk (1:3). Jutro poznamy drugiego finalistę z pary Werder Brema – Bayern Monachium.

Faworytem byli zawodnicy prowadzeni przez Ralfa Rangnicka, którzy są w znakomitej formie. RB Lipsk odniósł cztery zwycięstwa z rzędu i praktycznie zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzów. Natomiast Hamburger za moment może wywalczyć awans do 1. Bundesligi, choć w lidze nie wygrali od pięciu meczów.

Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Już w dwunastej minucie bramkę zdobył Yussuf Poulsen, który wykorzystał podanie z rzutu rożnego. Dwanaście minut później Kevin Kampl stracił futbolówkę na rzecz Bakery’ego Jatty, a ten ze sporej odległości pokonał bramkarza. W drugiej połowie RB Lipsk spokojnie wypunktował rywali, zaznaczając różnicę klas w tym meczu i ostatecznie mogli świętować awans do finału.