Puchar Niemiec: Gol Sobiecha. Niespodzianka w Wiedenbrücku!

Artur Sobiech strzelił bramkę dla Hannover 96 w I rundzie Pucharu Niemiec. Polak wszedł na boisko w 58 minucie przy stanie 0:0, ale już po jedenastu minutach wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 90 minucie wynik spotkania ustalił Huszti. Do sporej niespodzianki doszło w Wiedenbrucku, gdzie miejscowa drużyna z regionalnej ligi wyeliminowała z I rundy Pucharu Niemiec Fortunę Dusseldorf. W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Rogowski.

Do kolejnej fazy rozgrywek awansował również Hamburger SV.  Goście wygrali 4:0. Bramki rozsypały się z worka po wejściu pół godziny przed końcem spotkania na boisko Rudnewsa. Łotysz strzelił dwa gole, a po jednym trafieniu dołożyli Van der Vaart i Zouza.

Jutro zostaną rozegrane ostatnie mecze I rundy Pucharu Niemiec. Jako ostatni wyjdą na boisko BSV Rehden z obrońcą trofeum, Bayernem Monachium.

SV Wilhelmshaven- Borussia Dortmund 0:3
(90 minut i gol Lewandowski, Błaszczykowski na ławeczce, Piszczek nie zagrał z powodu kontuzji)
Bahlinger SC – VfL Bochum 1:3