Puchar Króla: Męczanie Barcelony z trzecioligowcem!

FC Barcelona

FC Barcelona długo szukała sposobu na trzecioligowych rywali.

“Blaugrana”  w ostatnich tygodniach często grała zdecydowanie poniżej oczekiwań. Kibice mieli nadzieję, że poprawa nastąpi w czwartkowy wieczór w starciu z Unionistas de Salamanca CF w 1/8 Pucharu Króla. Tymczasem wszystkich związanych z “Dumą Katalonii” czekała niemiła niespodzianka. To trzecioligowcy prowadzili po pół godzinie gry 1:0.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Ferran Torres. Barcelona miała przewagę w posiadaniu piłki i konstruowaniu akcji, ale co z tego, skoro towarzyszył temu chaos. Sytuacja zmieniła się wreszcie w końcowej fazie meczu. W 69. minucie Jules Kounde trafił na 2:1, a trzy minuty później prowadzenie podwyższył Alejandro Balde.

Kibice “Blaugrany” mogą mówić, że znowu najedli się sporo stresu. I ciężko o poprawę nastrojów.