Puchar Króla: FC Barcelona bliżej finału

twitter.com/fcbarcelona

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Króla, FC Barcelona na Camp Nou pokonała Valencię (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwo zdobył Luis Suarez, który imponuje ostatnio skutecznością.

Zadaniem Katalończyków jest awans do piątego z rzędu finału Pucharu Króla. Warto również zaznaczyć, iż Duma Katalonii od pięciu sezonów nie poniosła porażki na własnym stadionie i chciała przedłużyć tę passę. Na boisko przeważali gospodarze, ale za każdym razem brakowało skutecznego wykończenia. Na pierwsze celne uderzenie Barcelony musieliśmy zaczekać do drugiej połowy. Pojawienie się po przerwie Philippe Coutinho rozruszało nieco akcje ofensywne. W 67. minucie Leo Messi idealnie dośrodkował na głowę Luisa Suareza, a temu nie pozostało nic innego jak wpakować futbolówkę do siatki. Rewanżowe spotkanie odbędzie się już za tydzień.

01.02.2018, 1/2 Pucharu Króla, Camp Nou, Widzów: 50959
FC Barcelona – Valencia CF 1:0 (0:0)
Luis Suarez 67′

Barcelona: Jasper Cillessen – Sergi Roberto, Gerard Piqué, Samuel Umtiti, Jordi Alba – Aleix Vidal (Philippe Coutinho 59′), Ivan Rakitič (Paulinho 68′), Sergio Busquets, Andres Iniesta (Paco Alcacer 73′) – Leo Messi, Luis Suárez

Valencia: Jaume Domenech – Martin Montoya, Ruben Vezo, Gabriel Paulista, Jose Gayá – Carlos Soler (Ferran Torres 76′), Dani Parejo, Francis Coquelin, Andreas Pereira (Nikola Maksimović 46′) – Luciano Vietto, Rodrigo (Santo Mina 82′)

Żółte kartki: Sergi Roberto – Andreas Pereira, Luciano Vietto, Carlos Soler

Sędzia: José Martinez Sánchez