

Puchar Azji: Korea Południowa w finale!
W pierwszym meczu półfinału Pucharu Azji, rozgrywanego w Australii, Korea Południowa pokonała Irak 2:0 i to podopieczni Ulego Stielike zagrają w finale. Koreańczycy nie stracili w tym turnieju jeszcze gola. Ich rywalem będzie zwycięzca jutrzejszego meczu pomiędzy Australią, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
W pierwszej części meczu zespołem zdecydowanie lepszym na boisku była Korea. Od początku to Koreańczycy stwarzali sobie groźne sytuacje pod bramką rywala, kontrolowali grę i imponowali przygotowaniem taktycznym do tego spotkania. W 20. minucie gry Kim Jin-Su perfekcyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a głowę do dogrania dołożył Lee Jung-Hyup i Korea prowadziła 1:0. Irak miał nie wiele do powiedzenia w pierwszej odsłonie tego meczu.
Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra w wykonaniu Irakijczyków. Zdali sobie oni sprawę, że jeśli chcą awansować do finału muszą strzelać gole, nie ograniczać się do bronienia. Jednak zanim do głosu doszedł Irak, to Korea trafiła ponownie. W 50. minucie fantastyczną asystą, zagrywając piłkę klatką piersiową popisał się Lee Jung-Hyup, a wcale nie gorszym strzałem sprzed pola karnego gola zdobył obrońca Koreańczyków Kim Young-Kwon. Mimo wielu prób odrobienia strat przez Irak, wynik nie uległ zmianie i to Korea Południowa została pierwszym finalistą Pucharu Azji.
26.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, półfinał: Korea Południowa - Irak 2:0(1:0)
Gole:
Kartki:
Korea Południowa:
Irak: -
W drugim półfinale zmierzą się jutro gospodarze Australijczycy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Mecz rozpocznie się o godzinie 10.00. Transmisja na antenie Eurosportu 2.
Sławomir Rzeźnik
-
AktualnościInter Mediolan oferuje 40 mln euro za Ademola Lookmana
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 8:42
-
AktualnościAtlético Madryt pozyskuje Thiago Almadę z Botafogo
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 8:21
-
AktualnościManchester City podpisuje kontrakt z młodym talentem Sverre Nypanem
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 7:59
-
AktualnościAurélio De Laurentiis zapowiada nowy stadion dla Napoli w ciągu trzech lat
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 7:34
-
AktualnościPier-Emerick Aubameyang opuszcza Al-Qadisiya po jednym sezonie
Damian Nowacki / 18 lipca 2025, 7:10
-
AktualnościMiloš Kerkez nowym zawodnikiem Liverpoolu!
Wiktor Palmowski / 20 czerwca 2025, 19:34