Eredivisie: Podsumowanie 19. kolejki. Ajax zremisował z Feyenoordem w hicie kolejki

Za nami 19. kolejka spotkań holenderskiej Eredivisie. Hit kolejki w Amsterdamie zawiódł, Ajax zremisował bezbramkowo z Feyenoordem Rotterdam(Więcej o tym meczu: tutaj). PSV Eindhoven dzięki swojemu zwycięstwu i wspomnianemu remisowi rywali do tytułu mistrzowskiego powiększyło swoją przewagę nad rywalami do sześciu punktów.

W spotkaniu odwiecznych rywali z Amsterdamu i Rotterdamu padł bezbramkowy remis. Bardziej jednak zawiódł Ajax, który nie był drużyną sprzed zimowej przerwy. Cała drużyna zagrała słabo i to goście byli bliżej zdobycia trzech „oczek” w tym meczu. Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie Ajaxu, jednak nie wyróżnił się niczym specjalnym i został zdjęty z boiska już w trakcie przerwy. Nie był to idealny mecz w wykonaniu Arka, ale też na pewno nie zasłużył na zejście już w przerwie meczu, prezentował bowiem poziom zbliżony do jego kolegów z zespołu.

umCWN0n0HOFot. Mecz Ajax – Feyenoord, źródło: afcajax.pl

Podział punktów w Amsterdamie wykorzystał lider tabeli PSV Eindhoven. Podopieczni Phillipa Cocu zasłużenie zdobyli trzy punkty, pokonując w wyjazdowym meczu SC Cambuur Leeuwarden. Piłkarze ze stadionu Philipsa też jakoś nie zachwycili grą w tym meczu, ale spokojnie pokonali rywala.

W innym ciekawym pojedynku również padł remis. Czwarte w tabeli PEC Zwolle podzieliło się punktami z piątym Alkmaarem. Gole padły w pierwszym kwadransie meczu, jednak i później, mimo, że piłkarze obydwu drużyn już do siatki nie trafiali, nie można było narzekać na poziom widowiska.

W dole tabeli bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Go Ahead Eagles, którzy pokonali rywala w walce o utrzymanie ADO Den Haag 1:0. Obydwie drużyny znajdują się tuż nad strefą spadkową. W kryzysie nadal Heracles Almelo, który został pokonany przez Twente Enschede. Tabelę zamykają NAC Breda i drużyna Filipa Kurto – Dordrecht, który jednak tym razem dopisał trzy punkty do swojej kolekcji, wygrywając z Excelsiorem 1:0.