W pierwszym sobotnim spotkaniu 13. kolejki Ligue 1, Paris Saint Germain zdeklasowało FC Toulouse. Mistrz Francji rozbił na własnym stadionie rywali, aż 5:0!

W porównaniu do ostatniego meczu w Lidze Mistrzów, trener Paryżan dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Na bokach obrony zamiast Maxwella i Auriera, oglądaliśmy Kurzawę i van der Wiela, a miejsce Verrattiego zajął Rabiot.

Ekipa prowadzona przez Blanc postanowiła szybko zaznaczyć swoją przewagę, nad znajdującą się w strefie spadowej Toulousą. Już w szóstej minucie Angel Di Maria zaskoczył bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego. Piłka wpadła po uderzeniu z 35 metrów! Dziesięć minut później po błędzie Tisseranda, wynik na 2:0 podwyższył “Ibrakadabra”.

W drugiej połowie Paryżanie nie mieli zamiaru zwalniać. Po dwóch próbach Cavaniego, piłkę w siatce umieścił wkońcu Lucas Moura, a asystę zaliczył van der Wiel. W 75 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Ibrahimović, który dobił piłkę po strzale Lucasa. Ostatecznie trzy minuty później wynik na 5:0 ustalił Lavezzi.

Dzięki temu zwycięstwu PSG zrobiło kolejny krok do obrony tytułu mistrzowskiego. Paryżanie mają obecnie 13 punktów przewagi na drugim Lyonem, który jednak swój trzynasty mecz w sezonie gra dopiero jutro. Toulousa zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.

Paris Saint-Germain – Toulouse FC 5:0
1:0 Di Maria 6′
2:0 Ibrahimovic 16′
3:0 Lucas Moura 66′
4:0 Ibrahimovic 75′
5:0 Lavezzi 78′