transfery.info

Przedostatni mecz 3. kolejki Serie A pomiędzy Hellasem Verona, a AC Milan zakończył się wynikiem 0:1. W składzie Hellasu zadebiutował Mariusz Stępiński, jednak opuścił boisko już w pierwszej połowie.

Przed tym meczem wiele osób skupiało się na dyspozycji Krzysztofa Piątka, na konferencji przedmeczowej Marco Giampaolo wyraził swoje zdanie na temat polskiego snajpera. Były zawodnik Genoi wystąpił w meczu z Hellasem od pierwszej minuty.

W poprzednim sezonie Mariusz Stępiński strzelił bramki największym ekipom w lidze włoskiej. Na swoim koncie miał między innymi Juventus, Milan, Napoli, Romę czy Inter. Niedzielny mecz z Milanem był dla młodego Polaka debiutem w nowej drużynie.

Od samego początku spotkania drużyna Hellasu napierała na bramkę Milanu.

W 8. minucie przytomną postawą popisał się młody bramkarz Rossonerich, Gianluigi Donnaruma. Pierwszy kwadrans należał do Hellasu, beniaminek Serie A stworzył sobie w tym czasie 3 dogodne okazje do zdobycia bramki.

W osiemnastej minucie bardzo ostrym zagraniem “popisał się” Mariusz Stępiński.

Początkowo otrzymał on żółtą kartkę. Po obejrzeniu powtórki VAR sędzia zmienił decyzję na czerwony kartonik. Stępiński został odesłany do szatni w 21. minucie. Przez pierwsze pół godziny obie drużyny grały bardzo agresywnie. Pomiędzy zawodnikami obu zespołów często iskrzyło.

W 28. minucie Valerio Verre miał doskonałą okazję by pokonać Gianluigiego Donnarumę. Zawodnik Hellasu źle przymierzył i strzelił ponad poprzeczką. Dwie minuty później dobrą okazję miał Franck Kessie. Piłka została wybita na rzut rożny i nic więcej z tej akcji nie wynikło.

Od 30 minuty zdecydowanie bardziej napierał Milan. Hellas desperacko bronił się do przerwy, podczas gdy drużyna z Mediolanu długo utrzymywała się przy piłce. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Przed przerwą Milan nie miał ani jednego strzału celnego.

W przerwie Marco Giampaolo postanowił zareagować. Wprowadził na plac Ante Rebicia, zdejmując Lucasa Paquete. Piętnaście minut po przerwie drużyna z Verony miała doskonałą okazję do strzelenia bramki, jednak jeden z zawodników zespołu z miasta miłości trafił w słupek. Chwilę później zaatakował Milan, Suso trafił prosto w bramkarza, tym samym zaliczył pierwszy celny strzał w meczu dla swojego zespołu. W 67. minucie Amir Rrahmani (Verona) zagrał ręką w polu karnym. Po weryfikacji VAR sędzia przyznał Milanowi rzut karny. Krzysztof Piątek wykorzystał jedenastkę strzelając obok lewego słupka.

Brak kreatywności Milanu.

Rossoneri od momentu strzelenia bramki nie stworzyli sobie żadnych klarownych sytuacji. Drużyna z Mediolanu głównie nerwowo utrzymywała się przy piłce. Był to prawdziwy mecz dla koneserów, aż do 83. minuty kiedy to ponownie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piątek! Polak dobija uderzenie Hakana Calhanoglu po nieudanej interwencji bramkarza. Sędzia jednak nie był pewny czy bramka została zdobyta prawidłowo i podszedł zobaczyć powtórkę. Bramka została anulowana po konsultacji z wozem VAR.

Końcówka należała do Hellasu.

Po anulowanej bramce bardziej szarżowała drużyna z miasta miłości. Milan ewidentnie się cofnął oczekując na koniec meczu. W doliczonym czasie gry kibice z Mediolanu przeżyli horror. Davide Calabria sfaulował zawodnika z Verony, po czym został wyrzucony z boiska. Długo trwała analiza sędziów VAR czy przewinienie odbyło się w polu karnym, czy przed jego linia. Doskonałą okazję z rzutu wolnego w 98. minucie miał Miguel Veloso. Piłka była ustawiona na siedemnastym metrze, ostatnia akcja meczu nie została jednak wykorzystana. Pomocnik Hellasu trafił w mur. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 dla AC Milan. Kibice Rossonerich z pewnością nie będą chcieli już więcej wspominać tego meczu.

15.09 20:45,  3 kolejka Serie A, Stadio Marcantonio Bentegodi (Verona)

Sędzia główny: Gianluca Manganiello

Hellas Verona – AC Milan 0:1

Bramki: 68′ Piątek

Żółte kartki: 24′ Piątek, 35′ Paqueta, 43′ Veloso, 65′ Gunter, 74′ Amrabat, 85′ Silvestri, 87′ Rebić

Czerwone kartki: 21′ Stępiński, 94′ Calabria

Hellas Verona: Silvestri – Rrahmani (79′ Tutino), Kumbulla, Gunter – Faraoni, Amrabat, Veloso, Lazović – Zaccagni (79′ Di Carmine), Verre (67′ Pessina) – Stępiński

Ławka: Berardi, Radunović, Vitale, Henderson, Di Carmine, Pazzini, Danzi, Dawidowicz, Pessina, Empereur, Tutino, Adjapong

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez – Kessie, Biglia, Calhanoglu – Suso, Paqueta (46′ Rebić) – Piątek

Ławka: A. Donnarumma, Soncin, Conti, Duarte, Hernandez, Bennacer, Bonaventura, Krunić, Borini, Castillejo, Leao, Rebić