Przełamanie Luisa Suareza i trzy punkty FC Barcelony

flickr.com

W sobotnim meczu 12. kolejki La Ligi, FC Barcelona zmierzyła się na wyjeździe z CD Leganes. Lider hiszpańskiej ligi pewnie ograł popularnych “Pepineros” (2:0).

Podopieczni Ernesto Valverde przystąpili w najsilniejszym składzie na wyjazdowe stercie z CD Leganes. Duma Katalonii zdominowała rywali, choć gospodarze kilka razy groźnie wyszli z kontrami. W 28. minucie Luis Suarez trafił do siatki, ale błąd popełnił bramkarz, który wcześniej fatalnie łapał futbolówkę. Kilka minut później Alexander Szymanowski świetnie uderzył, ale niemiecki bramkarz wyciągnął się jak struna. W 60. minucie Luis Suarez po raz drugi wpisał się na listę strzelców, który efektownie pokonał golkipera. Wynik spotkania ustalił Brazylijczyk Paulinho, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala.

FC Barcelona ma aktualnie przewagę jedenastu punktów nad Realem Madryt. “Królewskich” w dzisiejszy wieczór czekają derby Madrytu na Wanda Metropolitano. Za tydzień Blaugrana w hicie kolejki zmierzy się z Valencią.