Twitter FC Barcelona

3 punkty? Są. 400 gol Messiego w La Liga? Jest. Znakomity Suarez? Jest. Barcelona pewnie pokonuje Eibar 3:0 na Camp Nou i utrzymuje przewagę pięciu oczek w tabeli nad Atletico Madryt. Ekipa Valverde dosyć niemrawo zaczęła obie połowy, ale koniec końców wtedy, gdy było to konieczne potrafiła wrzucić wyższy bieg i zaprezentować kibicom kawał niezłego futbolu. Bramki zdobywali Leo Messi i dwie Luis Suarez.

Pierwsza połowa nie należała do tych z kategorii efektownych. Eibar narzucił wysoki pressing, z którym gospodarze mieli spore problemy, choć nie przyniosło to większego zagrożenia pod bramką Blaugrany. Barcelona przebudziła się dopiero w 19 minucie. Efektowną dwójkową akcję przeprowadzili Coutinho z Suarezem, a ten drugi sprytnym, technicznym strzałem pokonał Riesgo. Pomimo zmiany wyniku, przebieg meczu nie uległ drastycznej zmianie. Kibice na Camp Nou mogli czuć się rozczarowani jakością widowiska. Oglądaliśmy mało konkretnych ataków, w dodatku ekipa Valverde notorycznie łapana była na spalonym. Drugie przyspieszenie nastąpiło na 2 minuty przed przerwą. Po ładnym rozegraniu z pierwszej piłki Coutinho wpadł w szesnastkę Eibaru, został przewrócony, ale sędzia nie wskazał na wapno. Na przerwę w lepszych humorach zeszli Messi i spółka, ale na pewno nie tego oczekiwał szkoleniowiec mistrza Hiszpanii od swoich podopiecznych.

Początek drugiej odsłony starcia zapowiadał podobny jego obraz, co w pierwszych 45 minutach. Eibar próbował naciskać na rywali i przez jakiś czas taktyka ta zdawała egzamin, ponieważ Barca niespecjalnie miała pomysł jak wyjść ze swojej połowy. Zmieniło się to w 53 minucie. Znakomitym odbiorem popisał się Luis Suarez, rozegrał piłkę z Coutinho oraz Messi i koniec końców ten ostatni zamienił ten atak na gola. Przypomnijmy, że to 400. gol fenomenalnego Argentyńczyka w La Liga. Od tej pory byliśmy świadkami zupełnie innego meczu. Barcelona mocno zaatakowała, prezentując efektowny futbol. Piłkarze Mendilibara co i rusz zasypywani byli błyskawicznymi ofensywami gospodarzy. W 59. minucie błąd w szeregach obrony oponentów wykorzystał Sergi Roberto, który sprytnym wyrzutem z autu wypatrzył Suareza. El Pistolero nie pozostało już tylko nic innego jak skończyć ten niekonwencjonalny kontratak. I tak też się stało. Po zdobyciu trzeciego trafienia Barcelona uspokoiła tempo gry, wypatrując wolnych przestrzeni na ewentualne natarcie.

Barcelona vs. Eibar 3:0
Suarez 19’, 59’; Messi 53’

Barcelona: Ter Stegen; Roberto (83’ Semedo), Pique, Lenglet, Alba; Rakitić, Busquets (66’ Vidal), Arthur (72’ Dembele); Messi, Suarez, Coutinho

Eibar: Riesgo; Pena, Arbilla, Bigas, Cote; Escalante (77’ Kike), Diop; Orellana, Jordan, Cucurella (64’ De Blasis); Enrich (83’ Cardona)