Przekazanie rękawic Wojtkowi Szczęsnemu przez legendę naturalną koleją rzeczy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Powoli należy przyzwyczajać się do myśli, że Gianluigi Buffon nie będzie już golkiperem Juventusu. Czy istnieje życie po włoskim Supermanie? Szukanie godnego następcy nie jest łatwą rzeczą, prawie niemożliwą. Wydaje się, że Wojciech Szczęsny przejmie pałeczkę pierwszeństwa, ale mimo wszystko Stara Dama buszuje na rynku i postanawia zabezpieczyć się na tej pozycji.

Na specjalnie zwołanej czwartkowej konferencji prasowej z udziałem Gianluigiego Buffona dowiedzieliśmy, że ikona reprezentacji Włoch kończy swoje 17-letnie małżeństwo z Juventusem. Miejmy nadzieję, że sobotni mecz ligowy z Hellasem nie będzie dla niego tym ostatnim w karierze. Na brak lukratywnych ofert wielkich marek nie może narzekać, ale sam Gigi zdecyduje, czy czuje się wystarczająco na siłach, aby jeszcze raz pokazać, że jest epokowym bramkarzem w historii futbolu. Buffon nie ukrywa i mówi jasno, iż to Wojtkowi Szczęsnemu należy się pozycja numer jeden między słupkami. Słowa te potwierdza sam prezydent klubu, Andrea Agnelli.

Znowuż dyrektor generalny Bianconerich, Giuseppe Marotta wskazuje na fakt, że zarówno Buffon, jak i Wojciech Szczęsny to dwaj autentyczni mistrzowie różnych pokoleń. W swojej wypowiedzi dla Juventus TV podkreśla również wagę mistrza w swoim fachu.

„Mistrz! kiedy odejdzie, pozostawi po sobie coś nieusuwalnego z ludzkiego i zawodowego punktu widzenia. Jest prawdziwym przywódcą zespołu i trudno będzie nam znaleźć zastępcę, przede wszystkim człowieka reprezentującego pozytywne wartości.”

Mattia Perin uważany od dawien dawna jako wielki talent włoskiej szkoły bramkarskiej. W takim przypadku rysowałby się poważny rywal dla Wojtka. Kapitan Genoi bardzo chce zmienić otoczenie i przenieść się do Turynu. Kwestia leży w porozumieniu pomiędzy obydwoma klubami. Rossoblu żądają za 25-latka 20 milionów euro, a ze względu na jeszcze roczny kontrakt jaki wiąże Perina ze swoim obecnym pracodawcą – Juve chciałoby troszkę zaoszczędzić i proponuje 12 milionów. Podobna kwota transferu została uiszczona za Szczęsnego rok temu. Marotta gotów jest dodatkowo dorzucić do transakcji Emila Audero, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Venezii FC. Niemniej jednak reprezentant Polski darzony jest ogromnym zaufaniem wśród rodziny Bianconerich i każdy nowy zawodnik w szatni zakładając rękawice będzie musiał sporo się natrudzić, aby wygrać rywalizację z Wojciechem Szczęsnym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.