Prokuratura oskarżyła FC Barcelonę o korupcję i oszustwa ws. „afery Negreiry”

fcbarcelona.com

FC Barcelona została oskarżona przez prokuraturę  o korupcję w związku z płatnościami, jakie klub wypłacił Jose Negreirze, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego hiszpańskiej komisji sędziowskiej.

W zeszłym miesiącu okazało się, że Katalończycy zapłacili Negreirze i firmie, której jest właścicielem, łącznie 8,4 mln euro w latach 2001-2018. Prokuratura w Barcelonie wniosła oskarżenie, w ramach którego byli działacze klubu i Negreira zostali pozwani o korupcję, nadużycie zaufanie i fałszowanie dokumentacji handlowej.

Pozwy dotyczą byłych prezydentów Josepa Marii Bartomeu i Sandro Rosella. – FC Barcelona uzyskała i utrzymała ściśle poufną ustną umowę z Jose Marią Enriquezem Negreirą, zgodnie z którą jako wiceprzewodniczący technicznej komisji arbitrażowej (CTA) i w zamian za pieniądze, prowadził działania na rzecz FC Barcelona w orzeczeniach sędziów – poinformowała prokuratura.

Javier Tebas powiedział, że Joan Laporta powinien podać się do dymisji, jeśli nie będzie w stanie wyjaśnić płatności. Obecny prezydent odpowiedział, iż nie da Tebasowi tego, czego by chciał, ustępując, a zarzuty pojawiają się są niesłuszne. Upierał się, że jego klub nigdy nie kupował sędziów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x