Problemy kadrowe Borussii Dortmund przed meczem z Bayernem
Borussia Dortmund zmaga się z poważnymi problemami kadrowymi przed meczem z Bayernem Monachium. Lucien Favre nie będzie mógł skorzystać z usług aż 9 zawodników!
Do długiej listy zawodników nieobecnych w szeregach Borussii Dortmund dołączyli Jadon Sancho i Roman Bürki. Obaj nabawili się infekcji oddechowej i nie polecieli do Monachium na mecz z Bayernem, w ramach Superpucharu Niemiec. Pocieszający jest fakt, iż przeprowadzone testy na obecność przeciwciał Sars-Cov-2 wskazały wyniki negatywne. Szkoleniowiec Borussii, Lucien Favre ma ogromne problemy ze skonstruowaniem wyjściowej jedenastki na środowy wieczór. Szwajcar nie może skorzystać z usług takich zawodników jak: Nico Schulz, Tobias Raschl oraz Łukasz Piszczek. Wątpliwy jest także występ Thorgana Hazarda, Marcela Schmelzera, Mateu Moreya czy Dana-Axela Zagadou.
Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w Monachium. Na przedmeczowej konferencji prasowej, Hansi Flick oznajmił, że Bayern potraktuje poważnie środowy mecz oraz wyjdzie w najsilniejszym składzie. Niemiec przyznał, iż z urazami obecnie zmaga się tylko dwóch zawodników. David Alaba zmaga się z problemami mięśniowymi, natomiast Leroy Sane doznał kontuzji kolana.
Relacja z meczu o Superpuchar Niemiec ukaże się na naszym portalu, bezpośrednio po ostatnim gwizdku sędziego. Transmisja środowego spotkania dostępna na antenie Eleven Sports 1.
Co ciekawe, Borussia Dortmund już kilkanaście godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego zaprezentowała wyjściowy skład.
Morgen in München: So könnte Schwarzgelb beginnen! 👀
___
Hier stellt Ihr auf 👉 https://t.co/SSCdbpYRHs#supercup #FCBBVB pic.twitter.com/G3TqIrSIFz— Borussia Dortmund (@BVB) September 29, 2020
-

AktualnościHarry Kane przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium do 2029 roku











Michał Bosak / 11 sierpnia 2026, 12:22
-

AktualnościJonas Urbig typowany na następcę Neuera. Bramkarz Bayernu ostrożnie o reprezentacji Niemiec







Kamil Wojtala / 6 sierpnia 2026, 15:25
-

AktualnościKonrad Laimer przedłużył kontrakt z Bayernem. „Zawsze chciałem tu zostać”











Michał Bosak / 4 sierpnia 2026, 13:37
-

AktualnościBayern Monachium powitany na wyspie Jeju przed sparingami z Jeju United i Aston Villą











Michał Bosak / 3 sierpnia 2026, 12:30
-

AktualnościMax Eberl: Bayern zakończył lato transferów, trzech zawodników nie ma przyszłości w klubie











Michał Bosak / 31 lipca 2026, 14:21
-

AktualnościReal Madryt zagra sparing z Schalke 04 16 sierpnia na Veltins-Arena











Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:56





































