Probierz: To bolesne

Michał Probierz

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W piątek Piast Gliwice pokonał Cracovię 2:0 w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy.

Każda kolejna strata punktów dla “Pasów” oznacza, że mogą spaść nawet na ostatnią pozycję w tabeli.

Zaczęliśmy dobrze to spotkanie, mieliśmy piłkę, ale po naszej stracie straciliśmy też bramkę. Uczulaliśmy na to, że Piast bardzo płynnie wychodzi do ofensywy i to zrobił. To bolesne, bo popełniliśmy jeden błąd, a Piast to wykorzystał. Tak to jest, kiedy się jest na dobrej fali. A kiedy nie idzie, to nawet, gdy obrońca wybił piłkę, to wpadła mu między nogami (do bramki). Takie jest piłkarskie życie i trzeba to umieć przyjąć – ocenił mecz szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz.

– Próbowaliśmy wielu rozwiązań, mieliśmy też kilka sytuacji, aby wyrównać. Po stracie drugiego gola do końca chcieliśmy odrobić. Mieliśmy momenty bardzo dobre, brakowało nam tego ostatniego podania – dodał.

Rywalizację o utrzymanie utrudnia fakt, że Cracovia wcale nie ma łatwego terminarza na następne kolejki. Będzie grała chociażby z Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa.

– Żałujemy bardzo, sytuacja jest dla nas trudna. Powiedziałem zawodnikom, że w takich momentach poznaje się charaktery i zespół. Podczas przerwy w rozgrywkach musimy jeszcze lepiej popracować nad elementami, które nam szwankują. Mamy bardzo istotne spotkania, musimy w nich walczyć o byt, o utrzymanie dla Cracovii – podsumował Probierz.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *