Probierz: Największym mankamentem jest to, że nie oddajemy strzałów

Michał Probierz

Fot. Mateusz Czarnecki

Reprezentacja Polski w poniedziałkowy wieczór pokonała Turcję 2:1 na PGE Narodowym w Warszawie.

Dla biało-czerwonych bramki zdobyli Karol Świderski i Nicola Zalewski. Szczególnie drugie trafienie padło po ładnej akcji.

Niestety, szczególnie dla Michała Probierza, kolejni zawodnicy doznali urazów. Wspominany Świderski nabawił się problemów zdrowotnych podczas celebracji bramki i jego występ w pierwszym meczu EURO 2024 jest zagrożony. Niepokój wywołała również przedwczesna zmiana Roberta Lewandowskiego.

– Robert ma lekki uraz, więc miejmy nadzieję, że nie będzie problemów. Karol podkręcił staw skokowy i dopiero po badaniach będzie wiadomo, jaka jest sytuacja. Zmiana Pawła Dawidowicza też była spowodowana małym urazem. Ale miejmy nadzieję, że cała trójka wróci po paru dniach. Na razie nie planujemy powoływać nikogo dodatkowego. Dwa urazy są mechaniczne, na to nie ma zbyt wielkiego wpływu. Nie dopatrywałbym się tutaj żadnego głębszego problemu – skomentował Probierz na pomeczowej konferencji prasowej.

Probierz wymienił również elementy, które mu się podobają, ale również i te, nad którymi zespół musi jeszcze popracować.

– Potrafimy utrzymać się przy piłce, jeżeli chodzi o wyprowadzenie, potrafimy zrobić kilka groźnych akcji. Zaczynamy też umiejętnie zmieniać kierunek grania – stwierdził selekcjoner Polski.

– Na pewno naszym największym mankamentem jest to, że nie oddajemy strzałów i dzisiaj to już Kubę Modera prosiłem, żeby oddał strzał, bo to aż się prosi, żeby z trzy, cztery razy to zrobić. Na te elementy zwrócimy uwagę, bo czekają nas bardzo ciężkie spotkania. Euro jest wymagające, ale wierzę w to, że takimi meczami jak dzisiaj, kiedy drużyna pokazała charakter z takimi przeciwnościami losu, sprawimy, że będziemy się bardzo dobrze prezentować na turnieju – dodał.

Mistrzostwa Europy ruszają już w piątek. Polska z Holandią zagra w niedzielę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.