Probierz: Na pewno nie żałuję żadnej decyzji

Michał Probierz

Fot. Mateusz Czarnecki

– Na pewno nie można odmówić zawodnikom walki, zaangażowania – mówił selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz po porażce z Austrią 1:3.

Niestety. Po dwóch kolejkach fazy grupowej nadal mamy zero punktów. A w perspektywie jeszcze mecz z Francuzami, jedną z najsilniejszych drużyn na tym turnieju.

Probierz mimo wszystko starał się szukać optymistycznych stron w pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport. Tłumaczył również, że Robert Lewandowski na murawie pojawił się później ze względu na ostrożność po jego kontuzji.

Krzysiek Piątek i Adam Buksa mieli się rozbijać, gdzieś tam tego nam jeszcze brakowało. Jest to bolesne, kibicom mogę podziękować za wsparcie, ale widzą, że jest zalążek tego zespołu, który się rodzi, na pewno z tej drogi się nie cofniemy. Na pewno nie żałuję żadnej decyzji, które podjęliśmy w obydwu meczach. Bo graliśmy agresywnie, graliśmy wysoko i na pewno tych decyzji nie żałuję – mówił Probierz.

– Trzeba umieć patrzeć realnie i obiektywnie. Fatalnie weszliśmy w mecz, ale później uspokoiliśmy spotkanie, strzeliliśmy bramkę na 1:1, mieliśmy sytuację na 2:1. I wydawało się, że ten mecz możemy mieć pod kontrolą. Ja sobie zdaję sprawę, że są takie sytuacje. Ruszyliśmy do pressingu, dalej agresywnie atakowaliśmy. Na pewno dużo zmieniła ta bramka, którą straciliśmy. To najbardziej boli, że podobną bramkę ostatnio straciliśmy, po dograniu z bocznego sektora na wbiegającego zawodnika – dodał.

– Później zbyt na hurra się rzuciliśmy. Trzeba było zachować nieco więcej spokoju. Próbowaliśmy zagrać va banque, ale mieliśmy zbyt dużo strat własnych. Na pewno nie można jednak odmówić zawodnikom walki, zaangażowania. Dzisiaj było za mało na to, żeby pokonać Austriaków – podsumował.

Mecz 3. kolejki fazy grupowej EURO 2024 już we wtorek, o 18:00.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.