Probierz: Mamy duże możliwości w ataku

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 16. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia podejmie przy Kałuży Zagłębie Lubin. Jeśli drużyna Michała Probierza odniesie zwycięstwo zostanie wiceliderem tabeli.

– Zagłębie to bardzo mobilny zespół. Dobrze radzą sobie w grze z kontrataku i już kilkukrotnie pokazali to na wyjazdach. Mają też indywidualności: Starzyńskiego, Zivca czy Bohara. To będzie trudny pojedynek, bo widać, że Zagłębie – podobnie jak Wisła Płock – jest bardzo stabilnym zespołem. Musimy być na to bardzo dobrze przygotowani – uważa szkoleniowiec “Pasów”. – Mamy duże możliwości w ataku, lecz brakuje nam takiego dogrania. Przypominam, że do 15. kolejki byliśmy jedynym zespołem, który w każdym meczu zdobywał bramkę. Na pewno musimy jeszcze poprawić stałe fragmenty gry oraz wyrzuty z autu – dodaje.

– Szkoda, że gramy w tej kolejce jako ostatni zespół. To dodatkowo wydłuża przerwę, która i tak była długa. Przez ten czas mieliśmy jednak okazję podleczyć drobne urazy zawodników, które mieliśmy. Zawodnicy dostali też wolne w weekend, by spędzić czas z rodziną, co rzadko zdarza się na tym poziomie rozgrywek. Inaczej trenowali również nasi reprezentanci – twierdzi Probierz. Z pewnością w składzie zabraknie Michala Siplaka, który ma problem z mięśniem dwugłowym. Michal Siplak trenuje indywidualnie, ale niektóre ćwiczenia wykonuje już z zespołem. Przed nami duże natężenie meczów, w tym pucharowych rozgrywanych w środku tygodnia. Każdy z zawodników dostanie swoją szansę – zakończył.

źródło: cracovia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *