PrimeraDivision: Eibar wygrał w Barcelonie

W 17. kolejce spotkań hiszpańskiej PrimeraDivision beniaminek Eibar pokonał na wyjeździe Espanyol Barcelona 2:1. Obie bramki dla gości padły w pierwszej części gry. Honorowe trafienie dla gospodarzy padło po zmianie stron.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzył reprezentant Hiszpanii Manu del Moral, dla którego była to druga bramka w sezonie. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Eneko Boveda. Dla 26-letniego obrońcy również było to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.
Wynik meczu na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania ustalił Felipe Caicedo, który ostatnio jest w dobrej formie. Reprezentant Ekwadoru strzelił trzecią bramkę w pięciu ostatnich meczach, a czwartą w sezonie.

W tabeli Eibar z 23. punktami zajmuje ósme, a Espanyol dziesiąte. Podopieczni Sergio Gonzaleza uzbierali trzy oczka mniej od beniaminka ligi.

4.01.2015, godz. 19:00 Espanyol – Eibar 1:2 (0:2)
0:1 – 34′ Del Moral
0:2 – 37′ Boveda
1:2 – 80′ Caicedo