Primera Division: Porażka FC Barcelony

FC Barcelona poniosła pierwszą porażkę przed własną publicznością w Premiera Division. W pierwszym sobotnim spotkaniu 22. kolejki ligi hiszpańskiej Duma Katalonii przegrała z Valencią 1:2.

Mecz dla podopiecznych Gerardo Martino ułożył się znakomicie. Już w 7. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Sancheza. Jednak minutę przed przerwą wyrównał Parejo. Trzy minuty po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście po bramce Piatti. W 53. minucie wyrównał Messi, a sześć minut później wynik spotkania na 2:3 ustalił Paco. Barcelona mecz kończyła w dziesiątkę, po tym jak w 78. minucie z boiska wyleciał Alba po obejrzeniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki.

Barcelona – Valencia 2:3 (1:1)
7′ Sanchez, 53′ Messi (z rzutu karnego) – 44′ Parejoi, 48′ Piatti, 59′ Paco