Primera Division: Niespodzianka w Walencji

facebook.com/valenciacf

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division doszło do niespodzianki. Valencia zremisowała na Estadio Mestalla z Rayo Vallecano 2:2. Gospodarze nie wygrali od 7. listopada 2015 roku!

Pierwsza bramka padła w piętnastej minucie gry. Po golu Jozabeda Sancheza pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Dziesięć minut po zmianie stron wyrównał Alvaro Negredo. W 69. minucie spotkania po strzale Diego Llorente znowu na prowadzenie wyszli gracze z Madrytu. Kiedy wydawało się, że podopieczni Paco Jemeza wywiozą z Walencji komplet punktów wyrównującego gola na dwie minuty przed końcem zdobył Alcacer Paco, który pojawił się na boisku dwadzieścia trzy minuty wcześniej zastępując strzelca pierwszej bramki. Dla 22-letniego hiszpańskiego napastnika było to dziesiąte trafienie w tym sezonie.

W tabeli Valencia, która nie wygrała dziewiątego z rzędu ligowego spotkania z dorobkiem dwudziestu czterech punktów zajmuje dziesiąte miejsce. Podopieczni Garego Neville ostatni raz wygrali 7. listopada 2015 roku w Vigo z miejscową Celtą 5:1. Z kolei Rayo z szesnastoma oczkami jest osiemnaste.

W następnej serii spotkań Valencia zagra z La Coruną, a Vallecano podejmie Celtę Vigo.

17.01.2016, godz. 12:00 Valencia CF – Rayo Vallecano 2:2 (0:1)
0:1 – Jozabed (16′)
1:1 – Negredo (56′)
1:2 – Llorente (69′)
2:2 – Alcacer (89′)
żółte kartki: Paco – Llorente, Quini, Bangoura