Prezes Ekstraklasy nie wyklucza rozgrywania meczów w przerwie na reprezentacje

Euzebiusz Smolarek, Marcin Animucki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Marcin Animucki nie wyklucza rozgrywania meczów ligowych w trakcie przerwy na reprezentacje. – Jesteśmy w stanie bardzo szybko porozumieć się z klubami i z telewizjami, żeby rozgrywać mecze awansem, kupować sobie czas – mówi.

Z każdym dniem dowiadujemy się o kolejnych zarażeniach koronawirusem w klubach PKO Ekstraklasy. Powoduje to przekładanie meczów, a terminów do końca sezonu może zabraknąć. Rozwiązaniem może być wykorzystanie weekendów, w których toczą się mecze kadr narodowych.

– Jeżeli nie będzie zbyt duża liczba powołań albo w ogóle ich nie będzie, a drużyny będą gotowe do rozgrywania spotkań, to wchodzi to w grę. Podobnie, jak UEFA i inne ligi, staramy sobie pomagać w tej bardzo trudnej sytuacji. Kluby są zdeterminowane, żeby te mecze rozgrywać. Powtórzę: na tle innych wypadamy całkiem nieźle – powiedział prezes Ekstraklasy SA w „Weszlo FM”.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

W poniedziałek burzę swoimi słowami wywołał Czesław Michniewicz, który zdradził, iż Igor Lewczuk i Tomas Pekhart zagrali przeciwko Warcie Poznań (3:0) z objawami Covid-19. – Czekamy na wszystkie dokumenty i dowody w tej sprawie. Najważniejsze jest, że obaj zawodnicy są zdrowi. Funkcjonujemy w trudnym okresie. Wiele czynników wpływa na samych zawodników. Apeluję o rozwagę. Oddajmy głos lekarzom, którzy mają dużo więcej do powiedzenia i są dużo bardziej kompetentni, żeby mówić o stanie zdrowia zawodników – podkreśla Animucki.

źródło: weszlofm


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.