Premier League: Zwycięstwo The Reds na inaugurację

FC Liverpool pokonał na własnym stadionie FC Southampton 2:1 w meczu 1. kolejki angielskiej Premier League. W kadrze gości na to spotkanie zabrakło Artura Boruca.

W początkowej fazie spotkania gra toczyła się w wolnym tempie. Mecz znacznie ożywił się w 23. minucie, kiedy to po precyzyjnym zagraniu Jordana Hendersona piłkę do siatki skierował Raheem Sterling, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić “Święci”, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Gościom udało się wyrównać w 56 minucie za sprawą Nathaniela Clyne’a, który strzałem w okienko nie dał szans Simonowi Mignoletowi. Ta bramka dodała skrzydeł drużynie Southampton, bowiem to oni przejęli inicjatywę na boisku i stwarzali dogodne sytuacje. Niewykorzystane okazje zemściły się jednak w 79. minucie, gdy Daniel Sturridge po zagraniu Sterlinga ponownie wyprowadził The Reds na prowadzenie. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i podopieczni Brendana Rodgersa mogli cieszyć się z 3 punktów.

Liverpool FC 2:1 (1:0) Southampton FC
Gol 1:0 23′ Raheem Sterling
Gol 1:1 56′ Nathaniel Clyne
Gol 2:1 79′ Daniel Sturridge