Premier League: Zwycięstwa Bournemouth, Chelsea, Crystal Palace, Manchesteru City i Arsenalu

Premier League (Twitter)

Piłkarze Bournemouth, Chelsea, Crystal Palace, Manchesteru City i Arsenalu mogą się cieszyć ze zwycięstw w sobotnich, popołudniowych meczach 5. kolejki Premier League.

Kolejna wygrana Arsenalu

Na St. James Park Newcastle mierzyło się z Arsenalem. W pierwszej połowie większą przewagę mieli gospodarze, ale nie zdołali pokonać goalkeepera Kanonierów. Na początku drugiej połowy na prowadzenie wyszli podopieczni Unaia Emery’ego, prowadzenie pięknym golem z rzutu wolnego dał Granit Xhaka.

W 58. minucie było już 0:2. Xhaka podał piłkę w szesnastkę, tam strzelał Alexandre Lacazette, to uderzenie obrońcy Srok zdołali zablokowac, ale dobitka Mesut Özila była już nie do obrony.

Newcastle starało się zdobyć bramkę kontaktową, ale udało im się to dopiero w doliczonym czasie i ostatecznie trzy punkty pojechały do Londynu.

Newcastle United – Arsenal 1:2 (0:0)

Ciaran Clark 90+1′ – Granit Xhaka 49, Mesut Özil 58′

Strzelanina w Bournemouth

Sześć goli zobaczyli kibice na Vitality Stadium, gdzie Bournemouth pokonało Leicester City 4:2. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 19. minucie za sprawą Ryana Frasera. Pomocnik Wisienek pobiegł pod pole karne, minął obrońcę i strzelił tuż przy słupku bramki Kaspra Schemeichela. Szkot ponownie wpisał się na listę strzelców po upływie ponad dwóch kwadransów pierwszej połowie. Tym razem dostał kapitalne podanie od Calluma Wilsona, wyszedł na pozycję sam na sam i nie dał szans bramkarzowi. Nie był to ostatni gol w tej połowie podopiecznych Eddie’go Howe’a. Trzeciego gola z rzutu karnego strzelił Joshua King. Druga połowa już nie miała takiego tempa jak pierwsza część, ale i tak zobaczyliśmy jeszcze 3 gole. Prowadzenie do czterech goli podwyższył Adam Smith, który trafił do siatki, pięknym, finezyjnym strzałem i nie dał szans bramkarzowi. Goście chcieli obronić honor i pod koniec meczu zdobyli 2 gole, na listę strzelców wpisali się James Maddison i Marc Albrighton.

Bournemouth – Leicester City 4:2 (3:0)

Ryan Fraser 19′, 37′, Joshua King 41′ (k), Adam Smith 81′ – James Maddison 88′ (k), Marc Albrighton 89′

Chelsea gromi outsidera

Na Stamford Bridge Chelsea podejmowała Cardiff City. Mecz zaczął się sensacyjnie, bo goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Sola Bamby. Podopieczni Mauricio Sarriego wzieli się za odrabianie start pod koniec pierwszej połowy. Gola wyrównującego udało się strzelić w 37. minucie, gdy Olivier Giroud świetnie podał do Edena Hazarda, a Belgowi nie pozostało nic jak pokonać Neila Etheridge’a.

W przedostaniej minucie pierwszej połowy, współpraca tej dwójki znów wyszła świetnie. Giroud zanotował drugą asystę, a kolejnego gola mógł celebrować Hazard.

Brązowy medalista Mistrzostw Świata wpisał się po raz trzeci na listę strzelców w 81. minucie, tym razem pewnie wykorzystał rzut karny.

Swoje trafienie dołożył także Willian i mimo fatalnego początku, The Blues mogą się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.

Chelsea – Cardiff City 4:1 (2:1)

Eden Hazard 37′, 44′, 81′ (k), Willian 83′ – Sol Bamba 16′

Crystal Palace minimalnie lepsze od Huddersfield

Na John Smith’s Stadium kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, niestety dla nich to nie Huddersfield zdobyło 3 punkty, a Crystal Palace, drużyna z Londynu wygrała po golu Wilfrieda Zahy.

Huddersfield – Crystal Palace 0:1 (0:1)

Wilfried Zaha 38′

Mistrz Anglii nie dał szans Fulham

Na Etihad Stadium przyjechało Fulham, czyli drużyna, która bardzo dobrze przepracowała okienko transferowe i mówi się o tym, że mogą powalczyć nawet o europejskie puchary, jednak na Etihad byli bez szans. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po golu Leroya Sané.

Podopieczni Pepa Guardioli nie zadowolili się jednym golem i szybko podwyższyli prowadzenie. W dużym zamieszaniu najelpiej odnalazł się David Silva i pokonał bramkarza gości.

Zwycięstwo na początku drugiej połowy przypieczętował Raheem Sterling.

Manchester City – Fulham 3:0 (2:0)